«تابش هوشمند» جایگزین چراغ اعلان ها در گوشی های سامسونگ خواهد شد

«تابش هوشمند» جایگزین چراغ اعلان ها در گوشی های سامسونگ خواهد شد
با وجود این که چراغ اعلان‌ها در برخی گوشی‌های حال حاضر در بازار به کار نمی‌رود اما سامسونگ علاقه خاصی به آن دارد و تصمیم دارد، نوع جدیدی از آن را تحت نام «تابش هوشمند» در محصولات آینده خود به کار ببرد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
چراغ اعلان‌ها در گوشی‌های هوشمند برای کسانی که می‌خواهند از اعلان‌های گوشی‌های خود باخبر شوند، بسیار کاربردی است. البته این تکنولوژی چندان مورد توجه سازندگان موبایل قرار نگرفته است اما سامسونگ تصمیم دارد از این تکنولوژی به شکل جدید استفاده کند.

وبسایت سام موبایل گزارش داده است که این ویژگی، تحت عنوان «تابش هوشمند» برای اولین بار در گوشی گلکسی J2 مورد استفاده خواهد گرفت. «تابش هوشمند» در واقع حلقه‌ای نورانی دور دوربین گوشی است که هنگام دریافت یک اعلان، شروع به درخشیدن خواهد کرد. البته گزارشات دیگر حاکی از این است این تکنولوژی، قابلیت‌های دیگری نیز خواهد داشت.بنا بر این گزارشات، نور این چراغ به رنگ‌های متفاوت برای مواردی چون وضعیت باتری، هشدار شارژ باتری و حتی گرفتن سلفی تابش خواهد کرد. در این حالت، اگر بخواهید با دوربین عقب سلفی بگیرید، این چراغ با نور آبی به شما علامت خواهد داد که تصویر شما کاملا درون لنز قرار گرفته است. همچنین این تکنولوژی برای بررسی هوا نیز قابل استفاده است. در این حالت، کاربر گوشی خود را تکان داده و این حلقه، بسته به نوع هوا، روشن خواهد شد.

همچنین از این حلقه می‌توان در اپلیکیشن‌های سلامتی و ورزشی برای مواردی چون نشان دادن ضربان قلب استفاده کرد، هرچند نحوه کار آن هنوز مشخص نیست. در هر صورت، به نظر می‌رسد که سامسونگ برنامه‌های جالبی برای این ویژگی دارد و باید دید که آیا در گلکسی نوت 7 نیز از آن استفاده خواهد شد یا خیر.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر