آتش‌سوزی گلکسی نوت 7 امن و تعویض شده سامسونگ

آتش‌سوزی گلکسی نوت 7 امن و تعویض شده سامسونگ
آتش‌سوزی یک دستگاه گلکسی نوت 7 در یکی از پروازهای ایرلاین Southwest باعث تخلیه هواپیما شد. نکته قابل توجه اینکه نوت 7 یادشده در لیست دستگاه‌هایی قرار داشته که سامسونگ تاییدیه بی‌خطر بودن آن را صادر کرده است.
  • جدیدترین بازی ها
به گزارش وب‌سایت Theverge، برایان گرین مالک این دستگاه اعلام کرده نوت 7 خود را در طرح فراخوان و در تاریخ 21 سپتامبر در فروشگاه AT&T تعویض کرده است. تصویری که از جعبه این محصول منتشر شده نیز مربع سیاه‌رنگی که در واقع مهر تایید برای بدون عیب بودن نوت 7 است را به نمایش می‌گذارد. گرین اعلام کرده پس از درخواست مهمانداران هواپیما، گوشی خود را خاموش کرده و در جیبش گذاشته است. با وجود این، به‌طور ناگهانی دود شدیدی از نوت 7 او متصاعد شده است. این در حالی است که گوشی یادشده در حدود 80 درصد شارژ داشته و گرین اعلام کرده از زمان خرید تا کنون، تنها از شارژر بی‌سیم برای شارژ این دستگاه استفاده کرده است. بررسی IMEI این دستگاه در سامانه کنترل ایمنی نوت 7 سامسونگ هم نشان می‌دهد این گوشی قاعدتا نباید با چنین مشکلی روبرو می‌شده است.

با این تفاسیر، آتش‌گرفتن گوشی که سامسونگ تاییدیه‌های مختلفی برای ایمن بودن آن صادر کرده می‌تواند فاجعه مالی جدیدی برای این شرکت ایجاد کرده و وجهه آن را نیز زیر سوال ببرد. سامسونگ در پاسخ به درخواست وب‌سایت Theverge برای اظهارنظر در خصوص این موضوع نیز اینچنین واکنش داده است: "تا وقتی که دستگاه در اختیار ما قرار نگیرد نمی‌توانیم وجود این مشکل در نوت 7 مورد اشاره را تایید کنیم. در حال حاضر همکاری جدی با مقامات و مسئولان Southwest داریم تا دستگاه برای بررسی بیشتر در اختیار ما قرارگیرد. پس از بررسی جوانب امر، اطلاعات بیشتری را منتشر خواهیم کرد."
آن‌طور که از شواهد امر پیداست، نوت 7 یادشده در حال حاضر در اختیار مسئولان آتش‌نشانی لوئیزویل قرار گرفته و کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده آمریکا هم تحقیقات جدیدی را در این زمینه آغاز کرده است.

منبع: The Verge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر