آزمایش شبیه سازی مریخ به پایان رسید

آزمایش شبیه سازی مریخ به پایان رسید
گروهی که برای مدت 1 سال در شرایط شبیه سازی شده مریخ در هاوایی زندگی کردند، به آزمایش خود پایان دادند. این آزمایش چه تأثیری در سفر به مریخ خواهد داشت؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
آزمایش شبیه سازی زندگی روی مریخ، به پشتیبانی ناسا، به پایان رسید. شش فرد شرکت در کننده در آزمایش HI-SEAS (مرکز شبیه‌سازی اکتشاف فضایی هاوایی)، مقر خود در ماونا لوا را ترک کردند و به دل جامعه بازگشتند. این آزمایش نشان داد که یک گروه انسانی می‌تواند در حین زندگی در شرایط انزوای طولانی مدت لازم در مریخ، چه برای مدت زمان مشخص یا دائم باشد، به عملکرد خود را حفظ کند، منابع مورد نیاز را جمع آوری کند و به زندگی اجتماعی خود ادامه دهد. برای مثال، این تیم نشان دادند که می‌توان از زمین به ظاهر خشک، آب استخراج کرد که امری حیاتی برای فضانوردانی است که باید همیشه مراقبت سهمیه آب خود باشند.

البته شرایط در هاوایی به سختی شرایط موجود در مریخ نیست، اما محدودیت‌های سختی در نظر گرفته شد. اعضای این تیم تنها به شرطی می‌توانستند مقر خود را ترک کنند که لباس مخصوص به تن داشته باشند و تنها اجازه خوردن غذای کنسروی یا پودری داشتند. ورود به مقر، از نظر روانی، مانند ترک زمین بوده است. آن‌ها از تجملات زندگی عادی برای مدت طولانی دور بوده‌اند.
این آخرین مأموریت HI-SEAS نخواهد بود. ناسا پیشنهاد مالی برای ادامه این آزمایشات تا سال 2019 را داده است و در حال استخدام داوطلبان برای دو آزمایش دیگر است. این مأموریت طولانی (پیش از این مأموریت‌ها 4 و 8 ماهه بوده‌اند) افزایش اعتماد به نفس در مسافران مریخ می‌شود. اطلاعات به دست آماده به ناسا کمک می‌کند تا استراتژی‌های پشتیبانی برای زندگی طولانی مدت در سفرهای فضایی را، چه ترکیبی از مواد مورد نیاز یا انتخاب شخصیت‌های متفاوت باشد، بهبود دهد.

منبع: engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر