آسیب پذیری پرچمداران سامسونگ باعث جاسوسی از مکالمات می‌شود

آسیب پذیری پرچمداران سامسونگ باعث جاسوسی از مکالمات می‌شود
امنیت از جمله مواردی است که سازندگان برروی آن بسیار تمرکز می‌کنند. اما به نظر می‌رسد شرکت سامسونگ تمامی راه‌ها را برای جلوگیری از هک شدن پرچمداران خود در نظر نگرفته است.
  • جدیدترین بازی ها
به نظر می‌رسد Shannon، مودم LTE اختصاصی شرکت سامسونگ که با تراشه‌ی اکسینوس 7420 هماهنگ شده است، راه نفوذی را در اختیار هکرها قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانند به جاسوسی مکالمات کاربران بپردازند.

Daniel Komaromy و Nico Golde از محققان عرصه امنیت راهی را در دو گوشی گلکسی اس 6 و نوت 5 پیدا کرده‌اند که جاجوسی مکالمات را ممکن می‌سازد. این نقص امنیتی در گوشی‌هایی وجود دارد که از مودم LTE اختصاصی شرکت سامسونگ استفاده می‌کنند. در طی آزمایش این نقص امنیتی، آن‌ها با آسیب‌پذیری نرم‌افزاری موجود در مودم Shannon یک عامل مخرب نرم‌افزاری را وارد مودم کردند که مسیر ارسال تماس‌ها را به کلی عوض می‌کرد. این روند می‌تواند به یک پروسه خودکار در هربار تماس با یک مخاطب انجام شود. همچنین امکان ضبط مکالمات برای شنیدن آن‌ها در زمانی دیگر نیز وجود دارد.گفتنی است که این دو محقق به هیچ عنوان جزئیات این نقص امنیتی را برای عموم منتشر نکرده‌اند. این دو محقق با تماس‌هایی که با شرکت سامسونگ داشته‌اند، آن‌ها را از وجود چنین نقص امنیتی با خبر کرده‌اند. انتظار می‌رود شرکت سامسونگ به زودی این راه نفوذ را برطرف کند.

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر