آلودگی میلیونها دستگاه اندرویدی به بدافزار ماینینگ ارزهای دیجیتالی

آلودگی میلیونها دستگاه اندرویدی به بدافزار ماینینگ ارزهای دیجیتالی
شرکت امنیتی Malwarebytes از هدایت بدون اجازه میلیون‌ها دستگاه اندرویدی به سایت‌هایی خبر داده که به بدافزارهای ماینینگ آلوده شده‌اند.
  • جدیدترین بازی ها
خطر آلودگی گوشی‌های هوشمند به بدافزارهایی که بدون اجازه کاربر، استخراج ارزهای دیجیتالی را انجام می‌دهند به همان اندازه‌ای است که کامپیوترهای شخصی در معرض این کدهای مخرب قرار دارند. در این راستا Malwarebytes در گزارش جدید خود، از راه‌اندازی کمپین ماینینگ جدیدی خبر داده که میلیون‌ها دستگاه اندرویدی را به سمت وب‌سایت‌ها آلوده به این بدافزارها رهنمون ساخته است. این و‌ب‌سایت‌ها، بدون اجازه کاربران، استخراج ارز دیجیتالی رمزگذاری شده Monero را کلید می‌زند. اگرچه هنوز منشا این آلودگی مشخص نشده اما متخصصان امنیتی اعلام کرده‌اند اپلیکیشن‌های آلوده با تبلیغات مخرب می‌توانند کاربران را به سمت این صفحات آنلاین آلوده راهنمایی کنند. 

هنوز تعداد دقیق قربانیان این کمپین مشخص نشده است اما حداقل دو مورد از این سایت‌های آلوده، بیش از 30 میلیون بازدید در سایت دارند. دامنه‌های مرتبط با آن‌ها هم بازدید 800 هزار موردی را در هر روز تجربه می‌کنند. اگرچه کاربران معمولا زمان محدود و در حدود 4 دقیقه را به بازدید از هریک از صفحات وب اختصاص می دهند اما با درنظر گرفتن حجم دستگاه‌های آلوده شده به نظر می‌رسد ماینینگ چشمگیری را شاهد خواهیم بود. 

منبع: Engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر