آمار حیرت انگیز انرژی الکتریکی لازم برای استخراج بیت کوین

آمار حیرت انگیز انرژی الکتریکی لازم برای استخراج بیت کوین
بیت کوین به عنوان معتبرترین ارز دیجیتالی رمزگذاری شده این روزها با افزایش چشمگیر ارزش روبرو شده است. این درحالی است که میزان انرژی لازم برای استخراج این ارز دیجیتالی رمزگذاری شده نیز به طور فزاینده افزایش یافته است.
  • جدیدترین بازی ها
شناخته می‌شود. با وجود این، افزایش ناگهانی ارزش این ارز دیجیتالی رمزگذاری شده باعث شده بیش از پیش بر سر زبان‌ها بیفتد. این ارز دیجیتالی که تا همین سال گذشته تنها 1000 دلار به ازای هر واحد قیمت داشت تا اواسط اکتبر به ارزش 5000 دلار به ازای هر واحد رسید. حالا با ارزش هر واحد از این ارز دیجیتالی رمزگذاری شده و رسیدن قیمت آن به مرز 17000 دلار، هزینه‌های لازم در حوزه انرژی الکتریکی که برای استخراج این ارز دیجیتالی رمزگذاری شده لازم است نیز به طور فزاینده‌ای افزایش شده است. 
همان‌طور که می‌دانید هر تراکنش بیت‌کوینی به مقدار قابل توجهی توان محاسباتی نیاز دارد و این توان محاسباتی به انرژی الکتریکی نیاز دارد. بر اساس گزارش Digiconomist، مقدار انرژی الکتریکی لازم برای ماینینگ بیت کوین، تنها کمی پایین‌تر از انرژی الکتریکی لازم برای کل کشور دانمارک است. با توجه به طراحی این ارز دیجیتالی رمزگذاری شده، ماینینگ بیت‌کوین دشوارتر می‌شود و از همین رو مصرف انرژی الکتریکی نیز افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر، افزایش ارزش این ارز دیجیتالی رمزگذاری شده نیز به افزایش استقبال ماینرها به استخراج این ارز منجر شده است. 
در صورتی که روند فعلی ادامه پیدا کند تا سال 2019 میلادی انرژی لازم برای استخراج بیت کوین با انرژی مورد نیاز کل ایالات متحده آمریکا برابری خواهد کرد. البته این امر، در صورتی که ارزش بیت‌کوین کاهش پیدا کند، تحقق پیدا نخواهد کرد. 

در حال حاضر حجم زیادی از انرژی لازم برای استخراج بیت کوین از طریق سوزاندن سوخت‌های فسیلی برای تامین توان الکتریکی مهیا می‌شود. این در حالی است که کشورها می‌توانند با ایجاد تجهیزات لازم برای بهره‌برداری از انرژی‌های تجدید پذیر به جای نیروگاه‌های سوخت فسیلی، هزینه‌ها و همچنین اثرات مخربی را که استخراج این ارز دیجیتالی رمزگذاری شده برای کشورها و محیط زیست به همراه دارد تا حد زیادی کاهش دهند. از همین رو، باید خوش‌بین بود تا بهره‌برداری از انرژی‌های نوین بتواند انرژی لازم برای استخراج بیت کوین را کاهش دهد. اما همچنان این احتمال وجود دارد که کشورها با استفاده از نیروگاه‌های جدید سوخت گازی، توان الکتریکی لازم برای این ارز دیجیتالی رمزگذاری شده را تامین کنند و در نهایت امر باعث شوند هزینه‌های تحمیل شده بر جامعه، بازهم افزایش یابد. 
اگرچه اقدامات زیادی در زمینه اصلاح فرایندهای استخراج ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده و استفاده از تکنولوژی بلاک چین انجام شده و در این راستا، ارزهای جدیدی با امکان استخراج ساده‌تر به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند اما تمرکز چشمگیر مشتاقان و کاربران روی ارز دیجیتالی سنتی به نام بیت کوین باعث شده همچنان با افزایش هزینه‌ها روبرو باشیم. تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده در چند سال آینده می‌توانند بخش اعظمی از مصرف انرژی را به خود اختصاص دهند. 
اینکه چه مقدار آلودگی هوا در نتیجه استخراج ارز دیجیتالی رمزگذاری شده‌ای نظیر بیت کوین وارد هوا و محیط زیست اطراف ما می‌شود همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما پرسش اینجاست که آیا بهره‌برداری از ارز دیجیتالی رمزگذاری شده‌ای نظیر بیت کوین که در حال حاضر استفاده چندانی هم در عمل ندارد ارزش صرف هزینه‌های فراوان را دارد یا نه؟!

منبع: Digiconomist
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر