آموزش استفاده از سیری برای ترجمه بین زبانی روی آیفون و آیپد

آموزش استفاده از سیری برای ترجمه بین زبانی روی آیفون و آیپد
Siri به عنوان دستیار دیجیتالی هوشمند شرکت اپل این امکان را فراهم می‌کند تا با راهکارهای ساده، از قابلیت ترجمه کلمات و عبارات مختلف بهره‌مند شوید.
  • جدیدترین بازی ها
در صورتی که شما از جمله افرادی هستید که سفرهای پی در پی به کشورهای مختلف دارید، در حال یادگیری یک زبان جدید هستید یا حتی مجبور به تعامل با شخصی هستید که به زبانی متفاوت صحبت می‌کند دستیار دیجیتالی سیری در سیستم عامل iOS می‌تواند ابزاری مناسب برای ترجمه بدون زمانی به صورت آنی و بدون وقفه باشد. به عنوان مثال می‌توانید از سیری درخواست کنید تا عبارت من به یک تاکسی برای رساندنم به فرودگاه نیاز دارم را به زبان فرانسوی ادا کنید. درنظر داشته باشید که سیری نه‌تنها این عبارت را به صورت لحظه‌ای و به صورت متن به زبان فرانسوی ترجمه می‌کند بلکه آن را به زبان آورده تا به صورت صوتی هم بشنوید. 

به این ترتیب می‌توانید از سیری به عنوان یک مترجم دیجیتالی روی آیفون و آیپدهای شرکت اپل یاد کنید که همواره همراه شما بوده و امکان ترجمه بین زبانی را با پشتیبانی از زبان‌های آشنا و مطرحی نظیر انگلیسی، چینی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی به همراه دارد. با این تفاسیر، پیشنهاد می‌کنیم برای یک بار هم که شده از این دستیار دیجیتالی در بخش ترجمه استفاده کنید تا با قابلیت‌ها و مهارت‌های بی نظیر آن آشنا شوید. 
در صورتی که با روند ترجمه بین زبانی با استفاده از سیری آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم با این مطلب آموزشی در نقدستان همراه ما باشید. 

آموزش ترجمه بین زبانی با سیری
در صورتی که سیری را به عنوان مترجم شخصی خود روی آیفون و آیپد تصور کنید، روند استفاده از این دستیار دیجیتالی را به شکلی ساده و آسان فرا خواهید گرفت. 
به این منظور، در مرحله اول با فشاردادن کلید یا استفاده از دستور Hey Siri، این دستیاری دیجیتالی را روی آیفون یا آیپد فراخوان کنید. 
در مرحله بعدی از عبارت Translate، جمله مورد نظر، into زبان مقصد استفاده کنید. درنظر داشته باشید زبان مقصد می‌تواند اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی یا چینی باشد. 

به این ترتیب، سیری سریعا دست به کار شده و عبارات یا جملات درخواستی شما را به زبان مقصد ترجمه می‌کند. عبارت ترجمه شده نیز بلافاصله با زبان بلند بیان شده و البته به صورت متنی هم روی صفحه نمایش گوشی شما نقش خواهد بست. علاوه بر این، با استفاده از کلید پخش مجدد در کنار عبارت ترجمه شده می‌توانید از سیری درخواست کنید تا حاصل ترجمه را چندین و چندبار با صدای بلند برای شما تکرار کند. 
علاوه بر دستور یادشده می‌توانید از عبارات مشابهی نظیر How do you say  و پس از آن عبارت مورد نظر و در نهایت in زبان مقصد استفاده کنید تا ترجمه را سریعا در مقابل داشته باشید. 
به عنوان مثال، عبارات زیر را به عنوان جملاتی برای ترجمه، با سیری در میان بگذارید و نتیجه کار را بررسی کنید:
‘Translate “I’d like to order the chicken schnitzel” in German’
‘How do you say “I do not want sour cream in burrito” in Spanish’
‘Translate “I need a taxi to the airport in 2 hours” in French’
‘How do you say “this is the best piccata I have ever had” in Italian”
‘Translate “what do you think of iPhone X” into Chinese’
‘How do you say “give me two train tickets to Geneva” in German’
کلید کار در استفاده از سیری آن است که باید در ابتدا از فرمان Translate یا How do you say استفاده کرده و در ادامه، عبارت مورد نظر خود را بر زبان آورده و زبان مقصد را هم مشخص کنید. به این ترتیب، سیستم ترجمه سیری به طور خودکار فعال خواهد شد. به بیان دیگر، اگر به طور ساده فقط یک جمله را به زبان آورده و زبان مقصد را مشخص کنید، سیری نیاز شما به ترجمه عبارت را درک نخواهد کرد. درنظر داشته باشید که اگر سیری با طرح پرسش شما، جستجو در فضای وب را در دستورکار قرارداد نشان دهنده آن است که شما از عبارت مناسبی استفاده نکرده‌اید یا سیری قادر به درک درخواست شما نبوده است. 

موضوع دیگری که باید درنظر داشته باشید ان است که در حال حاضر پشتیبانی از تمام زبان‌های مهم دنیا در سیری به چشم نمی‌خورد. به بیان دیگر، در حال حاضر امکان ترجمه بین زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و چینی را خواهید داشت اما تلاش اپل در جهتی است که در آینده نزدیک مطمئنا شاهد پشتیبانی از طیف بیشتری از زبان‌ها خواهیم بود. 
در حال حاضر پشتیبانی از زبان‌های محبوبی نظیر فارسی، پرتغالی، هندی، ژاپنی، روسی، عربی، کره‌ای و نمونه‌های دیگر به چشم می‌خورد. 

در صورتی که قصد سفر به کشورهای دیگر را دارید، سیری می‌تواند همراه شما شده و خدمات قابل توجهی را در زمینه ترجمه، پیش روی شما قرار دهد. علاوه بر این در یادگیری زبان‌های جدید یا حتی برقراری ارتباط با افرادی که به زبان‌های دیگر صحبت می‌کنند نیز می‌توانید از قابلیت ترجمه سیری استفاده کنید. 
تنها نیاز برای استفاده از قابلیت ترجمه توسط سیری آن است که آیپد یا آیفون شما به iOS 11 یا نسخه های جدیدتر مجهز بوده و از ارتباط اینترنتی برپایه داده‌های همراه یا وای‌فای بهره‌مند شده باشید. به این ترتیب، در سفر به کشورهای دیگر می‌توانید سیم‌کارت اپراتورهای کشور مقصد را خریداری کرده و از قابلیت‌ها و توانایی‌های سیری به منظور ترجمه به زبان‌های مختلف بهره ببرید. 

منبع: osxdaily
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر