آموزش استفاده از قابلیت نمایش تصویر در تصویر در اندروید 8.0 اوریو

آموزش استفاده از قابلیت نمایش تصویر در تصویر در اندروید 8.0 اوریو
قابلیت نمایش تصویر در تصویر در اندروید 8.0 اوریو راهکار ویژه‌ای است که با استفاده از آن می‌توان پنجره نمایش محتویات ویدئویی را در کنار پنجره سایر اپلیکیشن‌ها قرارداد.
  • جدیدترین بازی ها
گاهی اوقات قصد دارید ویدئویی را روی گوشی هوشمند هوشمند خود اجرا کنید و همزمان در حال اجرای برنامه‌ای دیگر نظیر یک پیام رسان هستید. برای رفع محدودیت‌های کاربران در اجرای چند برنامه به طور همزمان، گوگل قابلیتی به نام Split-Screen یا تقسیم صفحه‌نمایش را برای برنامه‌های اندرویدی در حال اجرا در اندروید نوقا درنظر گرفته بود. با وجود این، قابلیت یادشده با تمرکز روی پخش محتویات ویدئویی توسعه نیافته بود. در اندروید اوریو بالاخره گوگل راهکار جدیدی را در قالب مد تصویر در تصویر (PiP) توسعه داده که پخش محتویات ویدئویی را در کنار پنجره‌های دیگر ساده خواهد کرد. تنها مشکل در اینجا آن است که باید آگاهی کاملی از نحوه فعال‌سازی و استفاده از این قابلیت داشته باشید. 


اجرای مد نمایش تصویر در تصویر 
برای اجرای مد Picture-in-Picture تنها کافی است کلید هوم را لمس کنید. بله این روش، در نگاه اول، ساده به نظر می‌رسد اما در ادامه باید اقدامات دیگری را هم انجام دهید. به بیان دیگر، نیاز است تا در حال تماشای ویدئو یا دیگر محتویات زنده‌ای باشید که برای نمایش در حالت تصویر در تصویر ساخته و پرداخته شده است. علاوه بر این، اپلیکیشن یادشده هم باید از API جدید در اوریو پشتیبانی کند. با توجه به اینکه در روزهای آغازین عرضه این قابلیت هستیم، بنابراین در حال حاضر، اکثرا برنامه‌های گوگل هستند که با این قابلیت نمایش تصویر در تصویر، سازگاری دارند. به عنوان مثال، یوتیوب از این قابلیت پشتیبانی می‌کند اما شما حتما باید YouTube Red را در اختیار داشته باشید. نرم‌افزار Maps نیز در بخش پیمایش در صورتی که کلید هوم را لمس کنید از حالت نمایش تصویر در تصویر پشتیبانی می‌کند. Chrome، Play Movies و Duo هم از جمله برنامه‌هایی هستند که از نمایش تصویر در تصویر برای ویدئوها پشتیبانی می‌کنند. نرم‌افزاری نظیر VLC‌هم در نسخه آزمایشی از این قابلیت پشتیبانی می‌کند. 

با فعال کردن قابلیت نمایش تصویر در تصویر، می‌توانید پنجره شناور ویدئو را کشیده و به هرجای دلخواه روی صفحه‌نمایش انتقال دهید. با وجود این، همواره این پنجره به نزدیک‌ترین گوشه صفحه‌نمایش انتقال پیدا می‌کند. ویدئو در ابعادی کوچک پخش خواهد شد اما فاقد حاشیه‌های اضافی است. گزینه‌های کنترلی هم مخفی شده‌اند تا صرفه‌جویی حداکثری در فضا امکان پذیر شود. با لمس ویدئو می‌توانید گزینه‌های کنترل پخش را در کنار گزینه‌ای برای بازگشت به نمایش تمام صفحه و گزینه x برای بستن سریع پنجره پخش، در پیش رو داشته باشید. 
درنظر داشته باشید که حالت نمایش تصویر در تصویر در صورتی که پخش ویدئو را به طور مقطعی متوقف کرده و کلید هوم را فشار دهید، آغاز به کار نخواهد کرد. با وجود این، می‌توانید حالت نمایش تصویر در تصویر را در هر زمانی متوقف کرده و بدون نیاز به اجرای مجدد برنامه، مجددا در زمان دلخواه به آن بازگردید. 
به مرور زمان بر تعداد اپلیکیشن‌هایی که از قابلیت نمایش تصویر در تصویر پشتیبانی می‌کنند افزوده خواهد شد. در صورتی که قصد ندارید برنامه‌ای نمایش تصویر در تصویر را در دستورکار قراردهد می‌توانید به قسمت تنظیمات مراجعه کرده، گزینه Apps، پس از آن Advanced، Special App Access و در نهایت Picture-in-Picture را انتخاب کنید. از طریق این منو می‌توانید حالت نمایش تصویر در تصویر را غیرفعال کنید. این منو کاربرد دیگری هم دارد و آن نمایش لیست کام اپلیکیشن‌هایی است که از حالت نمایش تصویر در تصویر پشتیبانی می‌کنند. 

منبع: Pcworld
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر