آموزش استفاده از قابلیت پخش زنده اینستاگرامی با حضور دوستان و آشنایان

آموزش استفاده از قابلیت پخش زنده اینستاگرامی با حضور دوستان و آشنایان
اینستاگرام در قالب به روزرسانی جدید خود قابلیتی را پیش روی مشتاقان قرار داده است که با استفاده از آن می‌توانید پخش زنده در محیط این شبکه اجتماعی را با حضور دوستان یا آشنایان در دستورکار قراردهید. در ادامه به نحوه استفاده از این قابلیت جذاب اشاره خواهیم کرد.
  • جدیدترین بازی ها
شاید در ابتدای ورود اینستاگرام به بازار پرهیاهوی اپلیکیشن‌های متمرکز روی به اشتراک گذاری محتویات چندرسانه‌ای، تمرکز اینستاگرام تنها به جذب کاربران برای به اشتراک گذاری تصاویری از ناهار و شام آن‌ها بود اما حالا می‌توانید قابلیت‌های به مراتب گسترده‌تری را در استفاده از این نرم‌افزار و حضور در این شبکه اجتماعی محبوب، شاهد باشید. در همین راستا، اینستاگرام از قابلیت جدیدی رونمایی کرده که امکان پخش زنده ویدئویی را به صورت اشتراکی با دیگران فراهم می‌کند. این فرایند، به صورت کاملا ساده در مقابل شما قرار خواهد گرفت. به این منظور باید آیکون دوربین را در قسمت بالا، سمت چپ رابط کاربری لمس کرده یا در صورتی که در قسمت Feed حضور دارید انگشت خود را به سمت راست بکشید. پس از این کافی است گزینه Live را در قسمت پایین، سمت چپ صفحه‌نمایش لمس کرده و انتشار زنده محتویات ویدئویی را در دستورکار قراردهید. در مرحله بعدی برای اینکه دوستان یا آشنایان خودرا در پخش زنده محتویات شریک کنید کافی است آیکونی را که در قسمت پایین، سمت راست رابط کاربری قرار گرفته و روی آن تصویر دو چهره نمایش داده شده است را لمس کنید. لمس این آیکون، لیستی از دوستان اینستاگرامی شما را که در حال حاضر در حال تماشای پخش زنده هستند به نمایش خواهد گذاشت. پس از این کافی است یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و گزینه Add را برای دعوت از او برای حضور در پخش زنده لمس کنید. در صورتی که فرد یادشده، این درخواست را بپذیرید، شاهد نمایش تصویر او در صفحه‌ای تقسیم شده و در قسمت پایین صفحه نمایش گوشی یا تبلت خواهید بود. 

درنظر داشته باشید که دوستان شما در هر زمانی می‌توانند تصمیم به ترک صحنه و خروج از پخش زنده بگیرند. علاوه بر این می‌توانید افراد را در طول زمان پخش زنده، با هم جایگزین کنید. در پایان و پس از اتمام پخش زنده نیز می‌توانید این محتویات را در قالب استوری، با دیگران به اشتراک گذاشته یا با لمس گزینه Discard، مجموعه ضبط شده را از گوشی خود و تاریخچه اینستاگرام پاک کنید.
در صورتی که قصد داشته باشید به پخش زنده‌ای با حضور دوستان یا آشنایان خود ارجاع داده شوید، دو دایره فرو رفته در هم را در قسمت انتشار استوری، در بالای صفحه‌نمایش گوشی خود شاهد خواهید بود. به این ترتیب می‌توانید با لمس دایره‌ها، شاهد پخش زنده محتویات باشید. به روزرسانی مربوط به اضافه شدن این قابلیت، در نسخه 20 اپلیکیشن اینستاگرام قرار گرفته است. این نسخه را می‌توانید از طریق پلی استور گوگل یا اپ استور شرکت اپل دریافت و نصب کنید. 

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر