آموزش زمان بندی دانلود فایل‌ ها در پیام رسان تلگرام

آموزش زمان بندی دانلود فایل‌ ها در پیام رسان تلگرام
با استفاده از راهکار زمان‌بندی دانلود فایل‌ها در تلگرام می‌توانید دانلود محتویات را در زمانی که طرح‌های رایگان شبانه یا بسته‌های اینترنتی ارزان‌قیمت در اختیار دارید به‌طور خودکار و زمان‌بندی شده انجام دهید.
  • جدیدترین بازی ها
پیام رسان تلگرام رفته رفته به پلتفرم ارتباطی جامعی تبدیل شده است که در آن به اشتراک گذاری محتویات مختلف نیز در دستورکار قرار گرفته است. در حال حاضر، کانال‌های تلگرامی زیادی وجود دارند که فایل‌ها و محتویات مورد نیاز کاربران را برای دانلود، پیش روی آن‌ها قرار می‌دهند. اپلیکیشن‌های توسعه یافته توسط کاربران ایرانی نظیر موبوگرام یا سوپرگرام که برپایه پلتفرم پیام رسان تلگرام، اما با قابلیت‌های فارسی شده و ارائه قابلیت‌های جدید پیش روی کاربران قرار گرفته‌اند نیز مزید برعلت شده‌اند تا تلگرام به راهکاری در جهت دسترسی کاربران به فایل‌های ضروری و مورد نیاز تبدیل شود. 
در این بین، به‌نظر می‌رسد تنها مشکل موجود در زمینه دانلود فایل‌ها با تلگرام، محدودیت حجم ترافیک اینترنت کاربران است که از طرف بسیاری از سرویس‌دهنده‌ها اعمال شده است. با وجود این، بسیاری از سرویس‌دهنده‌های اینترنت ثابت و همراه، طرح‌های رایگان و نامحدودی را (به عناوان مثال از ساعت 3 بامداد تا 7 صبح) در اختیار مشترکان قرار می دهند. این طرح‌ها، بهترین فرصت را فراهم می‌کنند تا بدون نگرانی از اتمام حجم، فایل‌ها را به صورت زمانبندی شده از طریق پیام رسان خود دانلود کنید. 
در اینجا ما از پیام رسان موبوگرام استفاده می‌کنیم که رابط کاربری مناسب‌تر و البته فارسی شده را برای مدیریت دانلود پیش روی کاربران قرار می‌دهد. 

پس از دانلود، نصب و فعال‌سازی موبوگرام، کافی است به کانال یا گروهی که قصد دانلود فایل را از آن دارید مراجعه کرده و با لمس گزینه سه نقطه در کنار فایل، Add to Download List یا معادل آن یعنی اضافه به فهرست دانلودها را انتخاب کنید. 

در صورتی که قصد دارید چند فایل را به صورت گروهی در لیست دانلود قراردهید نیز کافی است انگشت خود را روی فایل‌ها نگه داشته تا پس از انتخاب، آیکونی به شکل فلش به سمت پایین شود. 
با انتخاب فایل‌ها، منوی همبرگری (سه خط افقی) در قسمت بالا، سمت چپ رابط کاربری را لمس کرده و رابط کاربری Download Manager   یا معادل فارسی آن یعنی مدیریت دانلود را انتخاب کنید. 

در صورتی که قصد دارید دانلود فایل‌ها سریعا آغاز شود گزینه Start Download Service یا معادل آن یعنی شروع دانلود را لمس کرده و در صورت نیاز به زمان‌بندی، کافی است منوی سه نقطه در بالا، سمت راست رابط کاربری را لمس کرده و گزینه Schedule Downloads یا همان زمان‌بندی دانلودها را انتخاب کنید. 

حالا با فعال کردن گزینه Download Manager Scheduler، زمان شروع و پایان دانلود را مشخص کنید.

 از این قسمت حتی می‌توانید مشخص کنید که پس از اتمام فرایند دانلود فایل‌ها، وضعیت وایفای گوشی شما چگونه باشد.

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر