آموزش: چگونه بیشترین استفاده را از مرکز کنترل جدید iOS 11 داشته باشیم؟

آموزش: چگونه بیشترین استفاده را از مرکز کنترل جدید iOS 11 داشته باشیم؟
یکی از بزرگ‌ترین تغییرات در iOS 11 برای اکثر کاربران، مرکز کنترل جدید است که اپل با طراحی جدید آن را از نو طراحی کرده است.
  • جدیدترین بازی ها
تمرکز سیستم چند کاربردی ویژه مدیریت قابلیت‌ها به نوبه خود قابل توجه است. با وجود این، بزرگ‌ترین به روزرسانی آن است که پس از چندسال انتظار، اپل بالاخره به کاربران اجازه شخصی سازی قسمت‌هایی از مرکز کنترل را می‌دهد.
آیا با طراحی جدید سردرگم شده‌اید؟
آیا گزینه‌های جدید شما را گیج کرده‌اند؟
برای کمک به شما، ما مجموعه‌ای از بهترین راهکارها را برای بهره‌برداری هرچه بیشتر از مرکز کنترل جدید در مقابلتان قرار داده‌ایم.

اصول کار
اول، مهمترین المان‌ها را درنظر خواهیم داشت تا بتوانید مسیر خود را از پیمایش در مرکز کنترل تشخیص دهید.
به طور کلی دو بخش در منوی جدید پیش روی شما خواهد بود.
قسمت بالایی، تنظیمات مربوط به قابلیت‌های بی‌سیم، کنترلرهای ویژه موسیقی، اسلایدرهای مخصوص تنظیم میزان صدا و روشنایی، منوی ایرپلی و گزینه‌‌هایی برای قفل کردن چرخش و حالت مزاحم نشوید را دربر می‌گیرد. 
قسمت پایینی جایی است که گزینه‌های شخصی‌سازی را در خود جا داده است.
مهم نیست که چه گزینه‌ای را در بخش پایینی انتخاب می‌کنید و در تمام شرایط، قسمت بالایی برای تمامی کاربران، یکسان و غیرقابل تغییر است. 
برخی از کنترلرها را نیز می‌توان توسعه داد تا گزینه‌های بیشتری را در پیش رو داشته باشید. به عنوان مثال، پنل موسیقی گزینه‌های پخش موسیقی و عملکردهای مربوط به پخش بی‌سیم صدا را در کنار پنل ویژه قابلیت‌های ارتباطی در مقابل شما قرار می‌دهد.
با وجود این، تمامی کلیدهایی که در نسخه توسعه نیافته در دسترس هستند نیز قابل استفاده خواهند بود. با این تفاسیر، در صورتی که میتوانید پخش یک آهنگ را به طور موقتی متوقف کرده یا وای فای را خاموش کنید نیازی به مراجعه به منوهای لایه به لایه نخواهد بود.
به عنوان نکته نهایی درنظر داشته باشید که اپل از قصد، نحوه استفاده از گزینه‌های خاموش و روشن وای فای  بلوتوث را در مرکز کنترل iOS 11 تغییر داده است.
غیرفعال کردن آن‌ها، شما را از دستگاه‌های مجهز به وای فای یا بلوتوث جدا خواهد کرد اما همچنان این قابلیت‌های ارتباطی را فعال نگه خواهد داشت، بنابراین در صورتی که می‌خواهید این قابلت‌ها را به طور کامل غیرفعال کنید مجبور خواهید بود تا به اپلیکیشن تنظیمات مراجعه کرده و این عمل را به طور دستی انجام دهید.
شخصی سازی
حالا در iOS  جدید امکان شخصی سازی مرکز کنترل هم فراهم شده است.
به این منظور باید به قسمت تنظیمات مراجعه کرده، گزینه مرکز کنترل و پس از آن شخصی سازی کنترلرها را انتخاب کنید.
پس از این میتوانید اضافه کردن، حذف یا تغییر چیدمان گزینه‌های اضافی و لینک‌های اپلیکیشن برای مرکز کنترل خود را امکان پذیر سازید.
گزینه‌ها شامل موارد زیر است:
چراغ قوه
خانه (برای هوم کیت)
حالت کاهش مصرف
آلارم
ماشین حساب
دوربین
تایمر
کنترلر اپل تی وی
میانبرهای افراد ناتوان
جلوگیری از مزاحمت در هنگام رانندگی
دسترسی همراه با راهنما
ذره بین
یادداشتها
ضبط صفحه نمایش
کرنومتر
اندازه متن
حافظه های صوتی
کیف پول
قابلیت‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانید اضافه کنید. با وجود این، اضافه کردن تمام آیتم‌ها باعث خواهد شد مرکز کنترل شما به نوعی گیج کننده به نظر برسد. با این تفاسیر، ابتدا درنظر داشته باشید که لیست شما با تغییرات به چه شکلی درخواهد آمد و پس از آن کلید جدیدی را اضافه کنید.

لمس و نگه داشتن (یا لمس سه بعدی) تمامی آیتم‌ها
تمام مواردی که در مرکز کنترل مشاهده می‌کنید قابل لمس  هستند: اسلایدرهای ویژه روشنایی و تنظیم صدا، کلیدهای مدیریت وای فای و میانبرهای ویزه اپلیکیشنهای مختلف، همان‌طور که انتظار دارید عمل می‌کنند.
با وجود این برای بسیاری (البته نه تمامی) کلیدها و گزینه‌ها، می‌توانید از منوهای توسعه یافته مفید اضافی یا گزینه‌ها با لمس و نگه داشتن (یا روی دستگاه‌های جدید با لمس از طریق لمس سه بعدی) روی یک آیکون یا منو، این امر را ممکن سازید.
به عنوان مثال، پنل ارتباطی میتواند برای نمایش گزینه‌های بیشتر ویژه ایردراپ و هات اسپات شخصی با پایین نگه داشتن، توسعه پیدا کند.
یا کلید تایمر، جایی که فشردن طولانی مدت، اسلایدری را که به شما امکان شروع تایمر را به طور مستقیم از مرکز کنترل و بدون بازکردن اپلیکیشن می‌دهد. 
با این تفاسیر، مهم نیست چه چیزی را برای استفاده از گزینه‌های قابل شخصی سازی انتخاب می‌کنید. اطمینان حاصل کنید که گزینه فشار دادن طولانی مدت را برای تمامی موارد در دستورکار قرار داده‌اید. این عمل، بهترین راهکار برای کشف قابلیت‌های جدید مرکز کنترل جدید است.

منبع: Theverge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر