آپدیت جدید ویندوز با امکان رفع 55 مشکل امنیتی عرضه می‌شود

آپدیت جدید ویندوز با امکان رفع 55 مشکل امنیتی عرضه می‌شود
بسته امنیتی نرم‌افزاری مایکروسافت برای فوریه 2018 میلادی، رفع 55 حفره امنیتی را در سیستم‌عامل محبوب مایکروسافت به دنبال خواهد داشت. از این تعداد، گفته می‌شود 15 مورد، از حفره‌های امنیتی مهم خواهند بود.
  • جدیدترین بازی ها
مایکروسافت در قالب برنامه جدید به روزرسانی خود قصد دارد حفره‌های امنیتی موجود در ویندوز و آفیس را در کنار ایرادهای مایکروسافت اج و اینترنت اکسپلورر رفع کند. 
از جمله اصلی‌ترین حفره‌های امنیتی که پوشش داده خواهد شد می‌توان به CVE-2018-0825 اشاره کرد که باگی در ساختار StructuredQuery  را پوشش خواهد داد که امکان اجرای کدها را از راه دور به صورت مجازی، روی نسخه‌های مختلف ویندوز فراهم می کند. کاربرانی که از نسخه‌های پشتیبانی نشده ویندوز استفاده می‌کنند قادر نخواهند بود این حفره امنیتی را رفع کنند. از همین رو هم متخصصان امنیتی پیشنهاد می‌کنند از نسخه‌ای از ویندوز استفاده کنید که همچنان به روزرسانی‌های امنیتی را دریافت می‌کند. 

در قالب سواستفاده از این حفره امنیتی، مجرمان سایبری می‌توانند انواع و اقسام محتویات آلوده را روی سیستم قربانی اجرا کنند. نرم افزار آفیس هم به روزرسانی جدیدی را برای رفع شش حفره امنیتی مهم دریافت خواهد کرد.

منبع: softpedia
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر