آپدیت جدید iOS از کاربران رمزعبور بیشتری درخواست می کند

آپدیت جدید iOS از کاربران رمزعبور بیشتری درخواست می کند
به نظر می‌رسد جدیدترین به‌روزرسانی عرضه شده برای سیستم‌عامل iOS، تمرکز بسیار زیادی بر روی امنیت دارد؛ چراکه روند دریافت رمزعبور از کاربران در این نسخه، با تغییراتی مواجه شده است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
امنیت در گوشی‌های هوشمند، موضوع بسیار خوبی است که در طول سال‌های گذشته و با استفاده از مباحثی همچون عبور دو مرحله‌ای، اسکنرهای اثرانگشت، اسکنر عنبیه چشم یا رمزنگاری‌های گوناگون، به سطح جدیدی رسیده است. البته همه ما می‌دانیم که امنیت بیش از اندازه، می‌تواند کمی مشکل ایجاد کند و باعث اختلال در تجربه کاربر از محصول شود.

بر اساس اطلاعات موجود، به نظر می‌رسد که چنین تجربه آزاردهنده‌ای در جدیدترین به‌روزرسانی iOS 9 وجود دارد. اگر شما هم این آپدیت را دریافت کرده‌اید و دستگاه به‌طور مداوم از شما درخواست وارد کردن رمز را می‌کند، هیچ جای نگرانی نیست! شما هک نشده‌اید و البته تنها نیستید. هزاران نفر از افرادی که این به‌روزرسانی را دریافت کرده‌اند، با چنین موضوعی مواجه هستند. درواقع موضوع این است که درخواست رمز بسیار زیاد توسط دستگاه، به قوانین امنیتی جدید در iOS 9 مربوط می‌شود.برای مثال، اگر از آیفون یا آیپد خود برای مدت زمان بیش از 8 ساعت استفاده نکنید، دستگاه از شما درخواست می‌کند تا رمز خود را بار دیگر وارد کنید. البته موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود. حتی اگر 6 روز از آخرین باری که رمز خود را وارد کرده‌اید، گذشته باشد، مجبور هستید تا آن را بار دیگر در دستگاه بزنید. درواقع موضوع این است که دیگر امکان استفاده مداوم از تاچ آی‌دی وجود ندارد و با گذشت مدت زمان مشخص، حتما باید یک بار از رمز خود استفاده کنید.

نظر شما چیست؟ ایا استفاده از رمز به‌طور مداوم در دستگاه، می‌تواند برای شما آزاردهنده باشد؟

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر