آیا اتحادیه اروپا از گوگل شکایت می‌ کند؟

آیا اتحادیه اروپا از گوگل شکایت می‌ کند؟
به‌تازگی مدارکی توسط روزنامه تلگراف فاش‌شده است که از شکایت احتمالی اتحادیه اروپا از گوگل خبر می‌دهد. آیا این خبر حقیقت دارد؟ دلیل این شکایت دقیقا چیست؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اگر گفته‌های روزنامه تلگراف حقیقت داشته باشند، احتمالا اتحادیه اروپا قصد دارد از شرکت گوگل شکایت کند. روزنامه انگلیسی تلگراف ادعا می‌کند که اتحادیه اروپا در کنار این شکایت، احتمالا از گوگل مبلغ 3.4 میلیارد دلاری را به‌عنوان غرامت درخواست خواهد کرد. همچنین به نظر می‌رسد که تصمیمات نهایی برای این پرونده، تا قبل از تابستان سال جاری میلادی صورت خواهد گرفت. بر اساس اطلاعات موجود، تا ماه آینده باید در انتظار اعلام رسمی این خبر باشیم.

کمیسیون اروپا – که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا است و در این پرونده نقش مستقیم دارد – فکر می‌کند که شرکت گوگل، در حال سخت کردن رقابت و آسیب زدن به مشتریان است، چراکه نتایج جستجو را به نفع خود تغییر می‌دهد.در این تحقیق ویژه که از سال 2010 در جریان بوده، گوگل متهم است که سرویس‌های خرید خود را به‌نوعی در نتایج جستجو قرار می‌دهد که به ضرر رقبا است. البته نباید فراموش کرد که بررسی دقیق نتایج جستجو و ثابت کردن این موضوع، به‌هیچ‌عنوان کار آسانی نیست. از یک‌سو گوگل حق دارد تا از جایگاه خود در جستجوی وب جهانی استفاده کند. اما از سویی دیگر، بسیاری از سازمان‌ها وارد ماجرا شده‌اند تا از وجود شانس برای دیگر رقبا در بازاری که گوگل در اختیار گرفته، اطمینان حاصل کنند.

البته گوگل همیشه چنین اتهاماتی را رد کرده است. این شرکت در چند سال اخیر، حداقل 3 بار با چنین موضوعی مواجه شد و توانست با ارائه راه‌کارهای جدید و ایجاد تغییر در نحوه نمایش نتایج جستجو، شکایت‌کنندگان را ارضی کند. اما به نظر می‌رسد پرونده‌ای که کمیسیون اروپا آن را علیه گوگل مطرح کرده، بزرگ‌تر از موارد قبلی است. درواقع بسیاری از افراد و کارشناسان، شانس گوگل برای پیروزی در این پرونده و عدم پرداخت غرامت 3.4 میلیارد دلاری را بسیار کم می‌دانند.

بالاترین جریمه‌ای که می‌تواند برای گوگل اعمال شود، پرداخت 10 درصد از سود سالیان است که با 7.5 میلیارد دلار برابری می‌کند.  اتحادیه اروپا در سال 2009 نیز مبلغ 1.4 میلیارد دلار از شرکت اینتل غرامت گرفت. البته این همه ماجرا نیست. اگر رای دادگاه علیه گوگل باشد، این شرکت در کنار پرداخت پول، باید الگوریتم‌های نمایش نتایج جستجوی خود را نیز تغییر بدهد؛ موضوعی که مدت زیادی است گوگل از انجام آن سر باز می‌زند.

آیا اتحادیه اروپا واقعا قصد انجام چنین کاری را دارد؟ باید منتظر ماند و دید.

منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر