آیا اندروید N به ویژگی تغییر اندازه پنجره ها مجهز می‌شود؟

آیا اندروید N به ویژگی تغییر اندازه پنجره ها مجهز می‌شود؟
به‌تازگی اسنادی از نسخه پیش‌نمایش اندروید N به دست آمده‌اند که از ویژگی جدیدی خبر می‌دهند. با نقدستان همراه باشید تا جدیدترین اطلاعات فاش ‌شده از نسخه بعدی اندروید را بررسی کنیم.
  • جدیدترین بازی ها
بی‌شک گوشی‌های هوشمند امروزی در مقایسه با کامپیوترهای قدیمی، محصولاتی قدرتمند هستند. استفاده از سخت‌افزارهای قدرتمند در کنار نرم‌افزار بهینه، به گوشی‌های هوشمند اجازه می‌دهد تا در بسیاری از کارها جایگزین کامپیوترهای شخصی ما شوند. اما کامپیوترها هنوز در مقایسه با گوشی‌های هوشمند، یک برتری بزرگ دارند: مالتی‌تسکینگ (چندوظیفگی). اگرچه زیادتر شدن میزان حافظه رم در گوشی‌های هوشمند و بهبودهای نرم‌افزاری گوگل در چند سال اخیر، باعث بهبود این ویژگی در گوشی‌های هوشمند شده است، اما هنوز هم کاربران زیادی ترجیح می‌دهند این کار را در رایانه‌های شخصی خود انجام بدهند.

همان‌طور که در معرفی اولیه نسخه پیش‌نمایش اندروید N نیز گفتیم، این نسخه از ویژگی صفحه‌نمایش تقسیم‌شده به دو قسمت بهره می‌برد. با این کار، می‌توانید برنامه‌های مختلف را در دو قسمت صفحه‌نمایش و به‌صورت جداگانه اجرا کنید که بی‌شک کاربردی و مناسب است. اما با توجه به اطلاعاتی که اخیرا فاش شده‌اند، گوگل قصد دارد در اندروید N ویژگی مالتی‌تسکینگ را به‌صورت پنجره‌های شناور (همچون سیستم‌عامل ویندوز) در اختیار کاربران قرار بدهد. همچنین مشخص می‌شود که نام این ویژگی Freeform است.در حال حاضر تنها مدرک موجود از وجود چنین ویژگی، جمله‌ای است که در اسناد بخش توسعه‌دهندگان اندروید N مشاهده می‌شود. در این بخش، جمله زیر مشاهده می‌شود:

تولیدکنندگان دستگاه‌های بزرگ‌تر می‌توانند قابلیت Freeform را در دستگاه خود فعال کنند. در این مد، کاربر می‌تواند هر پنجره باز را به‌اندازه موردنظر خود تغییر بدهد. اگر تولیدکننده این ویژگی را فعال کند، دستگاه مد Freeform را برکنار صفحه‌نمایش تقسیم‌بندی شده در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

البته در بخش تنظیمات این سیستم‌عامل نیز بخشی مشاهده می‌شود که به فعال کردن این ویژگی اشاره دارد. با توجه به مدارک موجود، انتظار داریم که گوگل این ویژگی را برای عرضه در نسخه نهایی اندروید N آماده کند. از سویی ممکن است کاربران نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان، آن را در قالب یک به‌روزرسانی و به‌صورت OTA دریافت کنند.

البته اگر اخبار گوگل و اندروید را دنبال کرده باشید، بی‌شک با Remix OS آشنا هستید؛ ویژگی که به شما اجازه می‌دهد تا از دستگاه اندرویدی خود به‌صورت پنجره‌های شناور استفاده کنید.

منبع: Pocketnow
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر