آیا اپل قصد دارد برای PayPal یک رقیب ارائه کند؟

آیا اپل قصد دارد برای PayPal یک رقیب ارائه کند؟
هر روزه درصد بالایی از افراد در آمریکا، مبالغی را از طریق سرویس PayPal پرداخت می‌کنند. از این رو به نظر می‌رسد شرکت اپل فرصت بزرگی را در این فعالیت بزرگ می‌بیند. آیا آن‌ها قصد دارند برای این سرویس یک رقیب عرضه کنند؟
  • جدیدترین بازی ها
این روزها روش پرداخت نظیر به نظیر (Peer-to-Peer) از طریق موبایل در بازارها، طرفدارهای زیادی دارد. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، غول عرصه فناوری، اپل، درحال حاضر با بانک‌هایی نظیر JP Morgan Chase، Wells Fargo، Capital One Financial و U.S. Bancorp وارد مذاکره شده است تا سرویسی مشابه با PayPal را برای کاربران محصولات خود در سال 2016 عرضه کند.

در کنار سرویس PayPal که متعلق به شرکت eBay است، دیگر سرویس‌های P2P نیز برای انتقال پول همچون Venmo، Square و Google وجود دارند. برای استفاده از سرویس PayPal، تنها کافی است تا کاربران برنامه این سرویس را برروی گوشی خود نصب کنند و برای پرداخت هر مبلغ پول، تنها کافی است تا شماره تماس یا ایمیل گیرنده را وارد کنند. این پول می‌تواند از حساب PayPal یا هر حساب متصل شده به حساب شما، برای فرد گیرنده ارسال شود.درحالی که تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل، در جدیدترین صحبت‌های خود در کشور ایرلند می‌گوید «اپل قصد ندارد به یک بانک تبدیل شود»، این شرکت روز به روز سرویس پرداخت موبایلی Apple Pay را روز به روز گسترش می‌دهد. از طرفی احتمال ادغام این سرویس با برنامه‌ای که اپل برای خدمات پرداخت P2P در نظر دارد، بسیار بالاست. بدون در نظر گرفتن نحوه انجام این کار توسط اپل، باید گفت این شرکت کمی دیر برای ورود به این بازار اقدام کرده است.

 هنگامی که گوگل سرویس Android Pay را معرفی کرد، آن‌ها سرویس Google Wallet را به یک سرویس پرداخت P2P تبدیل کردند که چندین ماه است افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. تنها یک راه برای سرعت بخشیدن به ورود شرکت اپل در این بازار وجود دارد و آن، به کار گیری یکی از سرویس‌های موجود است که هم اکنون بانک‌ها از آن استفاده می‌کنند. یکی از این سرویس‌ها، clearXchange نام دارد که عملکردی مشابه سرویس PayPal دارد و با استفاده از شماره تلفن یا ایمیل، عملیات انتقال پول را انجام می‌دهد.بر خلاف سرویس Apple Pay، بانک‌هایی که به احتمال زیاد در برنامه P2P شرکت اپل حضور خواهند داشت، به صورت مستقیم در تراکنش‌ها مشارکت نمی‌کنند. حتی ممکن است اپل به جای تبدیل این سرویس به یک منبع درآمد اصلی، از آن‌ برای اتصال بیشتر کاربران آیفون به گوشی‌های خود استفاده کند.

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر