آیا تاریخ عرضه نسخه 64 بیت ویندوز 10 موبایل نزدیک است؟

آیا تاریخ عرضه نسخه 64 بیت ویندوز 10 موبایل نزدیک است؟
ماه گذشته بود که مایکروسافت با عرضه ویندوز 10 موبایل به صورت رسمی، به انتظار چندین و چندماهه کاربران گوشی‌های لومیا پایان داد. اما همه ما می‌دانیم که نسخه عرضه‌شده بر روی این گوشی‌ها، نسخه 32 بیتی است. اکنون جزئیاتی از زمان عرضه نسخه 64 بیتی منتشر شده است. با ما همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
بعد از ماه‌ها انتظار و عدم انتشار به‌موقع ویندوز 10 موبایل (Windows 10 Mobile)، ماه گذشته بود که مایکروسافت رسما این سیستم‌عامل را در اختیار کاربران خود قرار داد. این نسخه که بر روی گوشی‌های لومیا 430، لومیا 435، لومیا 532، لومیا 535، لومیا 540، لومیا 635، لومیا 640، لومیا 60 ایکس‌ال، لومیا 735، لومیا 830 و لومیا 930 منتشر شده است، نسخه 32 بیتی از سیستم‌عامل ویندوز 10 موبایل است. آیا مایکروسافت برای عرضه نسخه 64 بیتی برنامه‌ای دارد؟

همان‌طور که می‌دانیم، برخی از دستگاه‌های موجود در لیست، از تراشه‌های 64 بیتی شرکت کوالکام استفاده می‌کنند؛ پس بهره بردن از یک سیستم‌عامل 32 بیتی، نمی‌تواند تمام قابلیت‌های این تراشه را به کار بگیرد. خبر خوب این است که بر اساس گفته‌های رسمی مایکروسافت (به نقل از ویندوز سنترال)، نسخه 64 بیتی سیستم‌عامل ویندوز 10 موبایل به‌زودی عرضه می‌شود.این موضوع، در یادداشتی مشخص شده است که مایکروسافت درباره دیوید کالتر (Dave Cutler)، کارمند 74 ساله خود منتشر کرده است. وی یکی از مهندسان مایکروسافت است که برای فعالیت‌های خود در مایکروسافت، به‌زودی توسط موزه تاریخ کامپیوتر تقدیر می‌شود. این مقاله، به نقش کالتر در شکل‌گیری ویندوز 64 بیتی اشاره می‌کند. همچنین در قسمتی از این مطلب، مطلب زیر را می‌خوانیم:

در آن زمان، بسیاری از ما می‌پرسیدند که چرا مایکروسافت یک سیستم 64 بیتی را عرضه کرده است. اما امروز، بسیاری از کامپیوترهای جهان 64 بیتی هستند و حتی به‌زودی موبایل‌های ما نیز سیستم‌عامل‌های 64 بیتی خواهند داشت.

این موضوع می‌تواند تاییدی بر عرضه نسخه 64 بیتی ویندوز 10 موبایل باشد. هنوز زمان مشخصی برای عرضه این نسخه در دست نیست، اما احتمالا سال جاری، زمانی خواهد بود که کاربران می‌توانند به نسخه 64 بیتی ویندوز 10 موبایلم مجهز شوند. نسخه‌های 64 بیتی امکان استفاده از حافظه رم بیشتر، رجیسترهای بیشتر و مصرف انرژی پایین‌تر را ارائه می‌کنند.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر