آیا سامسونگ با تقلید از اپل، ساعت هوشمند می‌سازد؟

آیا سامسونگ با تقلید از اپل، ساعت هوشمند می‌سازد؟
سامسونگ و اپل، بارها به دلیل اتهامات مبنی بر تقلید از طرح‌های همدیگر، به دادگاه رفته‌اند. به تازگی سامسونگ، طرحی از یک ساعت هوشمند را به ثبت رسانده که شباهت زیادی به محصولات اپل دارد. قصد سامسونگ از ثبت این پتنت چه بوده است؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
حتما شما هم بارها شنیده‌اید که سامسونگ متهم به تقلید از محصولات اپل شده است. اما ادعاهایی این چنین، اغلب اغراق شده هستند، زیرا در دنیای رقابتی تکنولوژی امروز، شرکت‌های گوناگون به منظور پیشی گرفتن از یک دیگر، خواه ناخواه از هم دیگر الهام می‌گیرند. اما، پتنتی که جدیدا از طرف سامسونگ به ثبت رسیده، کاملا داستانی جدا دارد.

در این پتنت که یک ساعت هوشمند با بندی قابل تنظیم را توصیف می‌کند، سامسونگ از طرح‌ها و اسکچ‌های اپل استفاده کرده است و نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد، زیرا این طرح‌ها با دقت بسیار بالایی شباهت به اولین ساعت هوشمند اپل دارند. شکل، دیجیتال کراون و حتی رابط شارژ در عقب این ساعت هوشمند، دقیقا مشابه ساعت هوشمند اپل هستند.

آیا سامسونگ از عمد چنین پتنتی را به ثبت رسانده است؟
البته، این‌ها تنها پتنت هستند و تا کنون هیچ ساعت هوشمندی از سامسونگ ندیده‌ایم که شباهتی به اپل واچ داشته باشد. سامسونگ گیر S2، یک ساعت هوشمند بسیار متمایز در بازار است که دارای ویژگی‌های منحصر بفردی مانند حاشیه قابل چرخش است. همچنین تصاویر دیگر مندرج در این پتنت، نشان دهنده شکل عمومی یک ساعت هوشمند را دارند.نظر شما چیست؟ آیا سامسونگ عمدا این پتنت‌ها را به ثبت رسانده، یا این که شاهد یک اشتباه عجیب از سوی این کمپانی بزرگ هستیم؟

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر