آیا سامسونگ مراکز لندن خود را ترک می کند؟

آیا سامسونگ مراکز لندن خود را ترک می کند؟
همان‌طور که احتمالا در اخبار مختلف نیز مشاهده کرده‌اید، مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند. اگر پارلمان انگلستان چنین کاری را عملی کند، احتمالا تغییرات زیادی در اقتصاد جهانی رخ می‌دهد و به نظر می‌رسد که سامسونگ، یکی از اولین شرکت‌هایی است که به این موضوع واکنش نشان می‌دهد.
  • جدیدترین بازی ها
در نهایت نتایج رای گیری مشخص شد و به نظر می‌رسد که کشور انگلستان، از اتحادیه اروپا جدا می‌شود. اگر این موضوع عملی شود و پارلمان این کشور مراحل جدا شدن را آغاز کند، احتمالا شاهد تغییرات گسترده‌ای در اقتصاد جهان خواهیم بود. در این بین، بعد از اعلام خبر جدایی انگلستان از بریتانیا، نه تنها بازار بورس لندن با تغییرات زیادی مواجه بوده است، بلکه پوند نیز ساعت به ساعت ارزش خود را از دست می‌دهد. البته موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود و بر اساس گزارش‌های موجود، تعدادی از شرکت‌های بزرگ نیز در فکر انتقال دفترهای اصلی خود از انگلستان هستند.به نظر می‌رسد که یکی از این شرکت‌ها، سامسونگ باشد. رسانه‌های کره‌ای گزارش می‌کنند که بعد از مشخص شدن نتایج رای‌گیری، سامسونگ درنظر دارد تا دفترهای خود را از انگلستان به بخش‌هایی از اروپا منتقل کند.از سویی دیگر، به نظر ال‌جی نیز درحال انجام استراتژی یکسانی است. البته انجام این کار از سوی سامسونگ و ال‌جی، دلیل منطقی و مشخصی دارد. با جداشدن انگلستان از اتحادیه اروپا، شاهد کاهش ارزش پوند هستیم که توقفی ندارد. پس شکی نیست که قیمت لوازم الکترونیکی در این کشور – با توجه به ضعیف شدن ارزش پوند – بالاتر خواهد رفت؛ موضوعی که به نفع سامسونگ یا ال‌جی نیست.

البته باید این موضوع را درنظر داشت که قوانین اروپا، هنوز هم در انگلستان اعمال می‌شوند. به علاوه، جدا شدن از اروپا که توسط رای مردم مشخص شده است، باید توسط پارلمان این کشور تصویب شود. پس تا نهایی شدن این موضوع، سامسونگ و ال‌جی نزدیک به 2 سال زمان دارند تا برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام بدهند.

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر