آیا سامسونگ گلکسی نوت 7 با سیستم عامل اندروید نوقا عرضه خواهد شد؟

آیا سامسونگ گلکسی نوت 7 با سیستم عامل اندروید نوقا عرضه خواهد شد؟
یکی از شایعات بعید پیرامون گوشی سامسونگ گلکسی نوت 7، عرضه این محصول با سیستم عامل اندروید 7 بود. اما با توجه به تحولات جدیدی که در توسعه سیستم عامل جدید گوگل رخ داده، این شایعه دیگر چندان بعید به نظر نمی‌رسد. با نقدستان همراه باشید تا این شایعه را بررسی کنیم.
  • جدیدترین بازی ها
کمپانی سامسونگ، دو هفته دیگر، در روز 12 مرداد از گوشی گلکسی نوت 7 رونمایی خواهد کرد و در این مدت احتمالا شایعات و تصاویر فاش شده بیشتری درباره این گوشی هوشمند خواهیم دید. یکی از این شایعات که البته صحت آن تا کنون بسیار بعید به نظر می‌رسید، نصب سیستم عامل اندروید 7.0 نوقا به صورت پیش فرض روی این گوشی هوشمند است.

پیش از این نیز چندین بار شایعه شده بود که گوشی گلکسی نوت 7 با سیستم عامل اندروید 7.0 عرضه خواهد شد. اما با توجه به این که گلکسی نوت 7 در مرداد ماه عرضه می‌شود و سیستم عامل جدید اندروید نیز احتمالا اواخر سال میلادی جاری در دسترس خواهد بود، بعید به نظر می‌رسد که چنین شایعه‌ای صحت داشته باشد.
اما اخیرا، در پستی در وبلاگ توسعه دهندگان اندروید (Android Developers Blog)، گوگل تأیید کرده است که نسخه‌ای مخصوص سازندگان گوشی‌های همراه از سیستم عامل اندروید نوقا در اواخر تابستان عرضه خواهد شد.

پس آیا گوشی نوت 7 با سیستم عامل اندروید نوقا عرضه می‌شود؟


هر چند که برخی معتقدند سامسونگ علاقه‌ای ندارد تا سیستم عامل جدید خود را برای اولین بار روی یک گوشی دیگر به جز سری نکسوس ببیند، اما به نظر نمی‌رسد که پرچمداران جدید سری نکسوس تا قبل از پاییز 2016 عرضه شوند.

در نتیجه، ممکن است گوگل سیستم عامل خود را به دیگر شرکت‌های سازنده موبایل ارائه دهد. البته قطعا در زمان عرضه گوشی‌های نکسوس، آپدیتی ویژه برای این سیستم عامل در نظر گرفته خواهد شد، اما به هر حال، به دلیل منبع باز بودن اندروید، سایر شرکت‌های موبایل سازی می‌توانند این سیستم عامل را با رابط کاربری خود در گوشی‌های جدیدشان قرار دهند.از نظر زمانی نیز این اتفاق ممکن است


با توجه به نسخه‌های پیش نمایش اندروید نوقا، تقریبا هر ماه، یک نسخه از این سیستم عامل عرضه شده است. و اگر همین رویه دنباله پیدا کند، احتالا نسخه نهایی اندروید 7 نوقا، یک ماه پس از پنجمین نسخه پیش نمایش عرضه خواهد شد و نسخه پنجم پیش نمایش این سیستم عامل، روز گذشته عرضه شده است. در نتیجه، ممکن است در اواخر ماه مرداد، شاهد عرضه اندروید نوقا باشیم و گوشی گلکسی نوت 7 نیز احتمالا در اواخ مرداد به بازار عرضه می‌شود.

پس اگر محاسبات ما صحیح باشد، این امکان وجود دارد که گلکسی نوت 7 همراه با سیستم عامل اندروید نوقا به بازار عرضه شود.

چنین اتفاقی نیازمند همکاری نزدیک گوگل و سامسونگ است


از آن‌جایی که سیستم عامل اندروید نوقا همچنان در دست توسعه است، می‌توانیم بگوییم که سامسونگ نمی‌تواند بر اساس نسخه پیش نمایش اندروید نوقا، رابط کاربری خود، تاچ‌ویز را بسازد. اگر شایعه عرضه گلکسی نوت 7 همراه با اندروید نوقا صحیح باشد، پس گوگل و سامسونگ باید همکاری بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته باشند تا سیستم عامل عرضه شده با گوشی‌های گلکسی نوت 7 مشکلی نداشته باشد.و البته از نوامبر سال گذشته، شایعاتی پیرامون همکاری گوگل و سامسونگ روی نسخه‌ای از رابط کاربری تاچ‌ویز به گوش می‌رسد.

نتیجه گیری


با وجود این که عوامل زیادی در این اتفاقات دخیل هستند، می‌توان امیدوار بود که شایعه عرضه گوشی گلکسی نوت 7 با سیستم عامل اندروید 7 نوقا صحت داشته باشد. در واقع با توجه به علاقه‌ای که سامسونگ ظاهرا به عدد 7 دارد، بعید نیست که این کمپانی به شدت به دنبال وقوع چنین اتفاقی باشد. در حال حاضر فقط می‌توانیم صبر کنیم و ببینیم که ماه آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.


منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ محمد حسن خدادوستان چهارشنبه 30 تیر 1395
خداییش دنبال کردن شایعات سامسونگ اعصاب پولادین میخواد

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر