آیا شاخه موبایل کمپانی سونی سرانجام به سوددهی رسیده است؟

آیا شاخه موبایل کمپانی سونی سرانجام به سوددهی رسیده است؟
شاخه موبایل کمپانی سونی در چند سال اخیر دچار مشکلاتی بوده است که یکی از آنان، عدم سوددهی است. سونی به تازگی گزارش مالی سه ماهه دوم سال 2016 را منتشر کرده که حاوی آمار نسبتا خوبی درباره عملکرد مالی این کمپانی در سه ماهه گذشته است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
شاخه موبایل کمپانی سونی که مدت‌هاست در وضع مناسبی قرار ندارد، ظاهرا در حال بهبود است. پس از سال‌ها، اکنون سونی سونی موبایل در گزارش مالی خود از سه ماهه دوم سال 2016، خبر از سوددهی می‌دهد.بنا بر گزارش این کمپانی، در سه ماهه دوم سال، سونی موبایل 3.82 میلیون دلار سود کرده است. اما مقدار فروش این کمپانی نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته افت کرده و به 1.805 میلیون دلار رسیده است.

در سال‌های گذشته، شاخه موبایل سونی دچار تحولاتی اساسی در استراتژی و فلسفه خود شده است. این کمپانی تصمیم گرفت تا به جای رقابت با اپل و سامسونگ از نظر ارقام، تجارت خود را سر و سامان ببخشد و از هزینه‌ها کم کند. اما، این سوددهی، عملکرد واقعی شرکت سونی موبایل را نشان نمی‌دهد. بلکه ین ژاپن به نجات سونی آمده است.

بنا به گزارش مالی سونی، نوسانات ارزهای خارجی 4.4 میلیارد ین به این کپانی کمک کرده است. در واقع، اگر ین ژاپن چنین ارزش بالایی نداشت، سونی موبایل ممکن بود 4 میلیارد ین ضرر کند. البته این کمپانی در سه ماهه دوم سال 2015، 22.3 میلیون ین ضرر کرده بود و می‌توان گفت که نسبت به سال گذشته پیشرفت خوبی داشته است.سونی با عرضه سری جدید اکسپریا X که جایگزین سری اکسپریا Z شده است، به دنبال سوددهی و سپس فروش تعداد بیشتر این سری است و باید تا پایان سه ماهه اخیر برای بررسی عملکرد این این سری منتظر بمانیم.

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر