آیا شاهد آخرین نسل کنسول اکس باکس هستیم؟

آیا شاهد آخرین نسل کنسول اکس باکس هستیم؟
عده‌ای از جمله مدیران کمپانی‌های یوبیسافت و انویدیا معتقدند که کنسول‌های بازی به زودی منسوخ خواهند شد. از جهت دیگر، مایکروسافت سال آینده مدل جدیدی از اکس باکس، تحت عنوان پروژه اسکورپیو عرضه خواهد کرد. برنامه مایکروسافت برای کنسول بازی خود چیست؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
آینده کنسول‌های بازی چیست؟ آیا مانند کامپیوترهای شخصی، سال به سال پیشرفته‌تر خواهند شد یا زمانی خواهد رسید که دیگر نیازی به آن‌ها نخواهیم داشت؟ برخی از سران انویدیا و یوبیسافت معتقدند که کنسول‌ها به پایان راه خود نزدیک می‌شوند.

مایکروسافت نیز ظاهرا نگرش خود را نسبت به کنسول‌های بازی تغییر داده است. آرون گرینبرگ، مدیر بخش بازاریابی بازی‌های اکس باکس، در گفتگو با engadget اشاره کرد که اکس باکس وان، ممکن است آخرین نسل کنسول اکس باکس باشد. «به نظر من این آخرین نسل کنسول مایکروسافت خواهد بود. ما به آینده‌ای فکر می‌کنیم که دیگر شاهد نسل بندی کنسول‌ها نخواهیم بود. ما معتقدیم که می‌توانیم جامعه‌ای را بنا کنیم که بر اساس سخت‌افزار پیش خواهد رفت و در همین راستا، قدم اول بزرگی با پروژه اسکورپیو بر خواهیم داشت.»او در ادامه اظهار داشت: «منظور ما این است که اسکورپیو نسل جدید اکس باکس نیست. هر چیزی که به شما ارائه خواهیم داد پیشرفت خواهد کرد. ما به این مجموعه به چشم یک خانواده نگاه می‌کنیم.» آقای گرینبرگ اعلام کرد که اسکورپیو آخرین مدل اکس باکس نخواهد بود، بلکه دیگر بین کنسول‌های اکس باکس فواصل 7 تا 10 ساله نخواهیم دید و این کنسول از نظر سخت افزاری آپگرید خواهد شد.

مشخص نیست که آیا سونی نیز همین رویه را در پیش خواهد گرفت یا خیر. اما با توجه به معرفی پروژه اسکورپیو و پلی استیشن نئو در یک برهه زمانی، تعجب آور نخواهد بود که ببینیم سونی نیز به آپگرید کردن سالانه کنسول خود روی بیاورد.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر