آیا شیائومی هم به جمع تولیدکنندگان پردازنده می‌ پیوندد؟

آیا شیائومی هم به جمع تولیدکنندگان پردازنده می‌ پیوندد؟
این روزها بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ در دنیا، تلاش‌ می‌کنند تا در تهیه تمامی بخش‌های موردنیاز برای ساخت یک محصول، به استقلال کامل دست پیدا کنند. اکنون به نظر می‌رسد شیائومی، یکی از شرکت نوظهور باشد که تلاش می‌کند به چنین مسیری برسد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
همه ما شیائومی (Xiaomi) را با ساخت گوشی‌های قدرتمند اما ارزان‌قیمت می‌شناسیم. اما در حقیقت، نباید فراموش کرد که دامنه کاری آن‌ها فراتر از ساخت گوشی‌های هوشمند است. حتی گوشی‌های هوشمندی که از آن‌ها صحبت می‌کنیم، تنها در برخی از نقاط جهان به فروش می‌رسند و بسیاری از محصولات تولیدشده توسط آن‌ها، کشور چین را ترک نمی‌کند. در هر صورت شکی نیست که شیائومی، نام بزرگی برای خود ساخته است و احتمالا به‌زودی پردازنده‌های خود را نیز تولید می‌کند.در آغاز، ابتدای سال جاری میلادی بود که جزئیاتی از ساخت پردازنده‌های اختصاصی در گوشی‌های هوشمند شیائومی را شنیدیم. از آن زمان تاکنون، شیائومی این موضوع را تایید یا تکذیب نکرده است؛ اما بر اساس یک گزارش جدید از چین، امکان دارد شیائومی اولین پردازنده ساخت خود را ماه بعد و در طی یک رویداد اختصاصی معرفی کند. این منبع ادعا می‌کند که نام پردازنده شیائومی، رایفل (Rifle) است و همچون بسیاری از پردازنده‌های موجود، از فناوری شرکت آرم (ARM) استفاده می‌کند.

به نظر می‌رسد هدف شیائومی از ساخت این چیپ، رویارویی با رقبایی همچون سامسونگ، کوالکام و مدیاتک باشد. پس باید دید با عرضه این پردازنده به همراه گوشی‌های شیائومی، این دستگاه‌ها چه عملکردی را از خود نشان می‌دهند. نباید فراموش کرد که استفاده از پردازنده‌های اختصاصی، به شیائومی امکان می‌دهد تا بر روی ساخت سخت‌افزار، قیمت‌گذاری گوشی یا حتی استفاده از دیگر ویژگی‌ها، کنترل بیشتری داشته باشد.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان سه شنبه 7 اردیبهشت 1395
ببخشید میشه راجب این شرکت بیشتر توضیح بدید

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر