آیا قیمت پلی استیشن VR گمراه کننده است؟

آیا قیمت پلی استیشن VR گمراه کننده است؟
سونی در ماه‌های آینده هدست واقعیت مجازی پلی استیشن VR را روانه بازار خواهد کرد و کمپانی HTC، به این هدست به چشم رقیبی جدی برای هدست HTC وایو نگاه می‌کند. رئیس شعبه چین HTC، در همین زمینه، حرف‌هایی علیه هدست سونی اظهار کرده است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
شرکت‌های اکولوس (Oculus) و HTC تا کنون از بازار هدست‌های واقعیت مجازی، بهره زیادی برده‌اند، زیرا با رقبای آن چنانی روبرو نیستند. اما این رویه ممکن است در ماه‌های آینده تغییر کند. سونی به زودی هدست واقعیت مجازی پلی استیشن VR را روانه بازار خواهد کرد  همین امر باعث شده تا دو کمپانی دیگر، نگران وضع خود در بازار باشند. آلوین وانگ گریلین (Alvin Wang Graylin)، رئیس شعبه چین HTC، اذعان کرده است که قیمت پلی استیشن VR، شاید در ابتدا مقرون به صرفه به نظر برسد، اما گمراه کننده است.

هر دو دستگاه اکولوس ریفت و HTC وایو، احتیاج به کامپیوترهای قدرتمندی برای کار کردن دارند، در حالی که پلی استیشن VR، یک هدست واقعیت مجازی مختص یک کنسول است و انتظار می‌رود که با توجه به تعداد زیاد کاربران پلی استیشن 4، این هدست عملکرد خوبی در بازار داشته باشد.آقای گریلین معتقد است که قیمت 400 دلاری پلی استیشن VR، مشتریان را گمراه می‌کند. با توجه به این که مشتری، در ازای پرداخت 400 دلار، تنها هدست را دریافت کرده و دیگر دستگاه‌های لازم برای کار کردن با آن، مانند دوربین پلی استیشن 4 و کنترلرهای Move را دریافت نمی‌کند، حرف آقای گریلین منطقی به نظر می‌رسد.
او در ادامه، درباره تجربه کار با پلی استیشن VR اظهار کرده که پس از ده دقیقه، کار کردن با این هدست، آزار دهنده می‌شود.

البته، واضح است که HTC، سعی دارد به هر قیمتی که شده جلوی پیشرفت سونی در زمینه واقعیت مجازی را بگیرد، زیرا با توجه به عملکرد ضعیف این کمپانی در زمینه گوشی‌های هوشمند، واقعیت مجازی، تنها عرصه‌ای است که HTC، حرفی برای گفتن دارد.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر