آیا می‌دانستید: 77 درصد از برنامه‌های اندروید کاربران خود را در 72 ساعت اول از دست می‌دهند

آیا می‌دانستید: 77 درصد از برنامه‌های اندروید کاربران خود را در 72 ساعت اول از دست می‌دهند
دنیای اپلیکیشن‌های موبایل، رقابتی سخت و چالش برانگیز است. اما شاید برای شما جالب باشد تا بدانید که در پلتفرم اندروید، درصد پرش کاربران از یک برنامه بیشتر از پلتفرم‌های دیگر است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
این روزها دنیای رقابت در اپلیکیشن‌های موبایل، به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود: میزان دانلود، تعداد نصب و حفظ کاربر؛ رقابتی که با وجود فروشگاه‌های بسیار بزرگ از برنامه‌های گوناگون، دیگر به چالشی هر روزه برای تولیدکنندگان تبدیل شده است. این روزها چالش ساخت برنامه به حدی زیاد شده است که یکی از پیش‌نیازهای آن، این خواهد بود: از این موضوع اطمینان حاصل کنید که کاربر در 72 ساعت اول، عاشق برنامه شما می‌شود.

در واقع این موضوع حاصل تحلیل‌ها و نتیجه گیری اندرو چن، از کارآفرینان و تحلیل‌گران سیلیکون ولی است. تحقیقی که وی با همکاری استارتاپ Quettra انجام داد، مشخص می‌کند که 77 درصد از برنامه‌های اندروید در 3 روز اول کاربران خود را از دست می‌دهند. در این تحقیق، آن‌ها 10هزار برنامه را ار پلی استور (به غیر از برنامه گوگل) در نظر گرفتند. چن می‌گوید با توجه به این تحقیق، 7 روز اول از عرضه یک برنامه در این فروشگاه می‌تواند بازه زمانی حیاتی برای هر برنامه باشد. این تحقیق در ادامه نشان می‌دهد که به صورت میانگین، 90 درصد از برنامه‌های اندروید با گذشت 30 روز از نصب اولیه، کاربران خود را از دست می‌دهند. این درحالی است که 95 درصد از این برنامه‌ها، کاربران خود را در 90 روز بعد از نصب شدن در اختیار نخواهند داشت. این آمار واقعا حیرت آور و البته شوکه کننده است.در ادامه، تحقیق چن یک موضوع جالب دیگر را نیز نمایش می‌دهد. به نظر می‌رسد نرخ نگه‌داشته شدن 100 برنامه برتر در پلی استور، نوسان بسیار زیادی دارد. بر اساس این آمار، کاربرانی که 100 برنامه برتر را دریافت می‌کنند، در 90 روز ابتدایی بعد از نصب دیگر از برنامه استفاده نمی‌کنند. درواقع این موضوع نشان می‌دهد که کاربران تنها تا 7 روز اول از این دسته از برنامه‌ها استفاده می‌کنند و 90 روز بعد، این نرخ کم‌تر و کم‌تر می‌شود.

در تعریفی دیگر، باید گفت بهتر است توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل به دقایق اولیه نصب شدن برنامه هم توجه کنند؛ چرا که حتی دقایق اولیه بعد از نصب برنامه، زمانی است که تعامل برنامه با کاربر آغاز می‌شود. چن می‌گوید تنها دو راه برای تبدیل شدن به یک برنامه خوب و پر استفاده وجود دارد: 1. عنصری هیجان انگیز و متحیر کننده در برنامه خود داشته باشید 2.تبدیل شدن به برنامه‌ای که بخش مهمی از زندگی افراد تبدیل می‌شود و نبود آن، برابر با ایجاد کمبود در زندگی آن‌ها است.

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر