آیا می خواهید بدانید که در عکس غذای شما چند کالری وجود دارد؟

آیا می خواهید بدانید که در عکس غذای شما چند کالری وجود دارد؟
یکی از مشکلاتی که ما همیشه با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم این است که غذایی که می‌خوریم چقدر کالری دارد. به هر حال، یکی از جنبه‌های رژیم گرفتن مقدار کالری مصرفی شماست. اکنون اپلیکیشنی در دست توسعه است، که از روی عکس غذایتان، مقدار کالری آن را محاسبه می‌کند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
استارت‌آپی در بوستون به نام آوا  (AVA)، نسخه آزمایشی اپلیکیشنی خصوصی را آماده کرده که به گفته آن‌ها راه‌حلی شخصی و مبنی بر داده، برای مشکلات تغذیه است. در واقع، آوا با بررسی عکس‌های شما از غذاهایتان، مقدار کالری موجود در آن‌ها را محاسبه می‌کند. پس آینده‌ای را تصور کنید که تنها با گرفتن یک عکس از غذایتان، از کالری موجود در آن باخبر می‌شوید.

اما چگونه چنین چیزی ممکن است؟ ما می‌دانیم که از هوش مصنوعی و تکنولوژی تشخیص عکس در ساخت این برنامه استفاده شده است. مدیر عامل آوا در بیانیه‌ای گفت: «آوا با ارائه اولی ابزار محاسبه خودکار کالری بر اساس تشخیص انسان و تصویر، راه حلی برای یکی از سخت‌ترین مسائل تغذیه سالم، مقدار کالری مصرفی در غذا، پیدا کرده است.»

آقای ایان بریدی (Ian Brady)، مدیر عامل آوا، مدعی است: «آوا ساده‌ترین راه برای شناسایی غذای شما ارائه می‌کند و بر اساس نیاز شما، پیشنهاداتی شخصی سازی شده از یک مربی تغذیه دریافت می‌کند. آوا برنامه‌های متفاوتی برای کمک به کاربران به منظور رسیدن به اهداف خود، ارائه می‌دهد. ما همچنین علایق مخصوص شما را نیز در نظر گرفته‌ایم تا هر پیشنهاد، برای شما قابل استفاده باشد.»خدمات جاه‌طلبانه آوا با اپلکیشن جداگانه دیگری کار نمی‌کند اما کاملا بر اساس پیام‌رسانی است و لازم است که عکس خود را برای آوا بفرستید. انتظار می‌رود که تا پایان امسال، این اپلیکیشن از مرحله بتا خارج شده و به صورت عمومی عرضه شود. اگر شما نیز می‌خواهید یکی از دریافت کنندگان این اپلیکیشن باشید، به وبسایت آوا مراجعه کنید.
منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر