آیا نکسوس 6P هوآوی مشکل خم شدن دارن؟

آیا نکسوس 6P هوآوی مشکل خم شدن دارن؟
هفته گذشته بود که انتشار یک ویدیو، خم شدن بسیار آسان نکسوس 6P را به نمایش گذاشت. این ویدیو که تا کنون سروصدای زیادی به پا کرده است، خم شدن این دستگاه، تنها با فشار آوردن به بخش‌هایی از گوشی نشان می‌دهد.
  • جدیدترین بازی ها
در روزهای پیشین بود که در کانال JerryRigEverything شاهد ویدئویی بودیم که ضعف بزرگی را در طراحی هوآوی به نمایش گذاشت. به فشار آوردن به این تلفن هوشمند، نه تنها صفحه نمایش آن به دو قسمت تبدیل شد، بلکه بدنه این دستگاه نیز به آسانی و با فشار آوردن به آن، به راحتی خم شد. دنبال کنندگان دنیای گوشی‌های هوشمند و علاقه‌مندان تکنولوژی، به سرعت دست به کار شدند و در اولین ایرادات وارد شده به این ویدئو، به این موضوع اشاره کردند که جری (Jerry) با شکستن پوشش صفحنه نمایش گوریلا گلس 4، مقاومت گوشی هوشمند در برابر فشار را مختل می‌کند و این دلیل اصلی در هم شکستن این محصول است.

بعد از انتشار این ویدیو که جنجال زیادی به پا کرد، بلافاصه ویدئوهای متعددی درباره میزان مقاومت این گوشی هوشمند منتشر شد. در یکی از این ویدئوها، این گوشی هوشمند می‌تواند فشاری معادل 90 پوند را تحمل کند و تنها کمی خم شود. این موضوع چند نکته را به میان می‌آورد. اول اینکه ممکن است جری ویدئوی تست خم شدن اولیه را دست کاری کرده باشد. دومین موضوع، کم شدن مقاومت این گوشی به دلیل درهم شکستن پوشش گوریلا گلس است و در نهایت آخرین فرضیه، دریافت یک نسخه با کیفیت ساخت پایین توسط او است که البته بسیار بعید به نظر می‌رسد.

جری در پاسخ به انتقادات شدیدی که به وی وارد شد، بار دیگر ویدئویی جدید را به نمایش گذاشت. در این ویدئو، وی به سه نقص ساختاری شدید در طراحی بدنه این دستگاه اشاره می‌کند. یکی از این اشکالات، قطعه‌ای آلومینیومی در پایین دستگاه است که وظیفه استحکام دستگاه و جلوگیری از خم شدن آن را بر عهده دارد. اما همانطور که جری در این ویدیو اشاره می‌کند، این قطعه آلومینیومی به بدنه اصلی دستگاه متصل نیست. این قطعه کوچک آلومینیومی توسط مقصل شیشه‌ای و پلاستیکی به اتصال این بخش به بدنه کمک می‌کند.دومین ایرادی که جری در ویدئو به آن اشاره می‌کند، دیواره‌های نازکی است که در قسمت پشت آلومینیومی دستگاه از آن استفاده می‌شود. سومین ایراد اصلی از نظر وی کناره دکمه پاور است، جایی که فضای اشغال شده توسط برد اصلی و باتری به پایان می‌رسد (فضای خالی). به عقیده او، این عالی‌ترین مکان برای شروع روند خم شدن است. بر خلاف ویدئوی قبلی، اینبار جری گوریلاگلس را از بین نمی‌برد و همچنان می‌تواند آن را به راحتی خم کند.

در این حالت، می‌توانیم احتمال دریافت یک نسخه با کیفیت ساخت پایین توسط جری را کاملا رد کنیم. این موضوع ممکن است یک بار رخ دهد، اما پیش آمدن آن دو بار، آن هم به صورت پشت سر هم، تقریبا غیر ممکن است. همچنین می‌توانیم موضوع ضعیف شدن مقاومت گوشی با در هم شکستن پوشش گوریلا گلس 4 را کنار بگذاریم.

معمولا به وجود آمدن چنین ویدئوها و نظرات در ابتدای فروش یک محصول امری طبیعی است. اما در نهایت موضوع اصلی چیست؟ آیا نکسوس 6P هوآوی واقعا از طراحی ضعیفی رنج می‌برد؟ باید منتظر ماند و دید دو شرکت گوگل و هوآوی چه واکنشی به این موضوع نشان خواهند داد.


منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر