آیا پردازنده جدیدی از سری اسنپ‌ دراگون در راه است؟

آیا پردازنده جدیدی از سری اسنپ‌ دراگون در راه است؟
بسیاری از گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار در سال 2016، از تراشه اسنپ‌دراگون 820 به‌عنوان مرکز پردازشی خود استفاده می‌کنند. اما اکنون، شایعه‌ای وجود دارد که به وجود نسخه‌ای جدید از این پردازنده اشاره می‌کند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
شرکت کوالکام، با معرفی پردازنده اسنپ‌دراگون 820، سطح قدرت پردازشی در گوشی‌های هوشمند را به مرحله جدیدی رساند. درحالی که بسیاری از پرچم‌داران در بازار گوشی‌های هوشمند سال 2016، از این تراشه قدرتمند و جدید استفاده می‌کنند، احتمال دارد که نسخه‌ای جدید از این تراشه در دست ساخت باشد. درواقع موضوع این است که شرکت کوالکام، هنوز هیچ اطلاعات رسمی را از نسل جدید این تراشه بیان نکرده، اما شایعاتی که در چند روز اخیر منتشر شده‌اند، به عرضه نسخه‌ای بهبود یافته از اسنپ‌دراگون 820 با نام «اسنپ‌دراگون 821» اشاره دارند. از طرفی به نظر می‌رسد که ایسوس، اولین شرکتی است که از این تراشه استفاده خواهد کرد و نسخه ویژه‌ای از گوشی زنفون 3 دیلوکس، به همراه این پردازنده عرضه می‌شود.

اما بهتر است قبل از پیچیده‌تر شدن ماجرا، لحظه‌ای موضوع را دقیق‌تر بررسی کنیم. درواقع مدتی قبل بود که در گزارش‌های جدید، به عرضه نسخه ویژه‌ای از زنفون 3 دیلوکس به‌همراه تراشه اسنپ‌دراگون 823 اشاره شده بود. پس ماجرا دقیقا چیست؟ اگر تراشه‌ای با نام اسنپ‌دراگون 823 در راه است و در ساخت زنفون 3 دیلوکس مورد استفاده قرار خواهد گرفت، پس اسنپ‌دراگون 821 در این بین چه نقشی دارد؟آخرین گزارشی که از این موضوع فاش‌شده، مدرکی فیزیکی و باورپذیرتر را به ما نشان می‌دهد. بر اساس این تصویر – که به نظر از یک کاتالوگ تبلیغاتی گرفته شده است – احتمال دارد که گوشی زنفون 3 دیلوکس، در کنار استفاده از تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 820، از تراشه اسنپ‌دراگون 821 نیز استفاده کند؛ تراشه‌ای که در این بازه زمانی، اطلاعات خاصی از آن در دست نداریم. اما موضوع این است که اسنپ‌دراگون 821، احتمالا چیزی شبیه به نسخه 823 است و در مقایسه با اسنپ‌دراگون 820، احتمالا عملکرد سریع‌تر یا بهینه‌تری خواهد داشت.

در این بین چند احتمال وجود دارد که می‌توانیم آن‌ها را بررسی کنیم: آیا تراشه اسنپ‌دراگون 823 – که ابتدا از آن جزئیاتی را شنیدیم – می‌تواند همان اسنپ‌دراگون 821 باشد؟ آیا کوالکام قصد دارد هر دو تراشه را با قابلیت‌های گوناگون عرضه کند؟ آیا زنفون 3 دیلوکس می‌تواند اولین محصولی باشد که از تراشه اسنپ‌دراگون 823 یا 821 استفاده می‌کند؟

هنوز برای نتیجه‌گیری نهایی زود است. باید منتظر ماند و دید کوالکام چه برنامه‌ای برای معرفی این تراشه – یا بهتر است بگوییم این دو تراشه – خواهد داشت. اما با توجه به حجم زیاد شایعات مبنی بر وجود نسخه‌ای اصلاح‌شده از اسنپ‌دراگون 820، احتمال می‌دهیم که یکی از تراشه‌های 823 یا 821 محصولاتی واقعی باشند.

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر