آیا کمپانی سامسونگ پردازنده های جدید انویدیا را خواهد ساخت؟

آیا کمپانی سامسونگ پردازنده های جدید انویدیا را خواهد ساخت؟
گزارشات از کره، حاکی از امضای یک قرارداد همکاری بین سامسونگ و انویدیا هستند. آیا انویدیا برای نسل بعد کارت‌های گرافیک خود از سامسونگ کمک خواهد گرفت؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
منابع کره‌ای گزارش می‌دهند که سامسونگ، قراردادی با غول کارت‌های گرافیکی، انویدیا، برای ساخت پردازنده‌های گرافیکی امضا کرده است. طبق این قرار داد، سامسونگ پردازنده‌های گرافیکی کارت‌های نسل بعد انویدیا را خواهد ساخت. پیش از این، ساخت این پردازنده‌ها بر عهده شرکت تایوانی TSMC بوده است.

بنا به این گزارشات، انویدیا تصمیم گرفته است تا به جای استفاده از پردازش 16نانومتری TSMC، از پردازش14نانومتری سامسونگ استفاده کند تا معماری نسل بعدی پردازنده‌های گرافیکی این کمپانی، جمع و جورتر باشد. با امضای این قرارداد، پروسه ساخت پردازنده‌های انویدیا و AMD، مشابه خواهد بود.گفته می‌شود که سامسونگ، ساخت پردازنده‌های گرافیکی انویدیا را از پایان سال میلادی جاری آغاز کرد. این کمپانی در حال حاضر مشغول آزمایش خط تولید جدید پردازنده‌های پاسکال در یکی از از کارخانجات خود در کره جنوبی است. تعداد پردازنده‌های تولیدی توسط سامسونگ مشخص نشده است.

البته، شایان ذکر است که این خبر، هنوز به صورت رسمی تأیید نشده است و سخنگوی سامسونگ حاضر به صحبت‌کردن با رسانه‌ها، درباره این نشد. انویدیا نیز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده است.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر