آیا گوگل آبروی شرکت هایی که آپدیت های اندروید را دیر منتشر کنند، می برد؟

آیا گوگل آبروی شرکت هایی که آپدیت های اندروید را دیر منتشر کنند، می برد؟
به نظر می‌رسد شرکت گوگل به سیم آخر زده است و قصد دارد در آینده‌ای نزدیک، لیستی از شرکت‌هایی را ارائه کند که آپدیت‌های اندروید را دیر منتشر می‌کنند. اما چنین کاری چگونه ممکن است؟ آیا این کار گوگل باعث نارضایتی شرکت‌های بزرگ می‌شود؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
شاید اگر از هر کاربر اندرویدی درباره اصلی‌ترین مشکل این پلتفرم سوال کنید، به شما از زمان‌های طولانی‌مدت برای دریافت آپدیت‌های نرم‌افزاری می‌گویند. درواقع اگر یکی از کاربران گوشی‌های نکسوس نباشید، باید چند ماه برای دریافت هر به‌روزرسانی نرم‌افزار صبر کنید؛ موضوعی که در حال واردکردن ضربه بسیار بزرگی به پلتفرم اندروید است.

اگرچه اکنون به‌ نظر می‌رسد که گوگل، قصد دارد با فشار آوردن به تولیدکنندگان بزرگ، عرضه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری اندروید را سریع‌تر کند. درواقع گوگل تصمیم گرفته تا در صورت دیر اقدام کردن یک شرکت در عرضه آپدیت اندروید، آبروی آن‌ها را به‌صورت عمومی ببرد! اما چنین کاری چگونه انجام خواهد شد؟ به گزارش بلومبرگ، مدتی است که گوگل فعالیت شرکت‌های مختلف را زیر نظر دارد. بر این اساس، آن‌ها دقیقا می‌دانند که عرضه آپدیت‌های امنیتی، یا عرضه آپدیت‌هایی که نسخه سیستم‌عامل را تغییر می‌دهند، دقیقا چقدر طول می‌کشد.بر اساس گزارش بلومبرگ، گوگل لیستی از این موضوع تهیه‌کرده است که البته به‌صورت مخفی در اختیار این شرکت قرار دارد. این شرکت، لیست موجود را به شرکای اندرویدی خود نشان داده تا درباره انتشار یا عدم انتشار آن به‌صورت عمومی، بحث کنند. عرضه این لیست، می‌تواند شرکت‌هایی که در عرضه اندروید دیر عمل می‌کنند را به‌خوبی نشان بدهد و ضعیف‌ترین تولیدکننده را مشخص کند.

این لیست می‌تواند یک مزیت بزرگ دیگر نیز داشته باشد. با در اختیارداشتن این اطلاعات، افراد می‌توانند برای انتخاب گوشی هوشمند جدید خود، به سراغ تولیدکننده‌ای بروند که آپدیت‌های اندروید را بهتر و البته به‌صورت مداوم منتشر می‌کند. باید گفت این حرکت از سوی گوگل، می‌تواند بسیار خوب و البته مثبت باشد؛ چراکه برای مثال، اندروید 6 مارشملو که در سال گذشته میلادی عرضه شد، تنها روی 7.5 درصد از دستگاه‌های اندرویدی وجود دارد. این در حالی است که Ios 9 از شرکت اپل، در 84 درصد از محصولات شرکت اپل مشاهده می‌شود.

نظر شما چیست؟ آیا استفاده از این شیوه توسط گوگل، می‌تواند باعث سرعت بخشیدن به عرضه آپدیت‌های اندروید شود؟


منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان شنبه 8 خرداد 1395
عالیه واقعا بجا بود کاملا موافقم

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر