اجرای بازی‌های نسخه اول اکس‌باکس برروی اکس‌باکس وان بسیار سخت است

اجرای بازی‌های نسخه اول اکس‌باکس برروی اکس‌باکس وان بسیار سخت است
هم اکنون کاربران کنسول اکس‌باکس وان می‌توانند تعدادی از بازی‌های اکس‌باکس 360 را در دستگاه خود اجرا کنند و از آن‌ها لذت ببرد. اما می‌توان روزی شاهد اجرای بازی‌های نسل اول کنسول اکس‌باکس برروی این دستگاه بود؟
  • جدیدترین بازی ها
به احتمال زیاد شما نیز با قابلیت Backwards Compatibility در کنسول اکس‌باکس وان آشنایی دارید. اما شاید با خود بپرسید آیا امکان اجرای بازی‌های نسل اول کنسول اکس‌باکس نیز در اکس‌باکس وان وجود دارد؟ اما در واقع سوال اصلی این است که چه تعداد از کاربران تمایل دارند تا این عناوین را دوباره تجربه کنند؟ از طرفی آیا اصلا ایجاد چنین قابلیتی در اکس‌باکس وان امکان پذیر است؟

به نظر می‌رسد این قابلیت امکان پذیر است، اما عملی کردن آن بسیار دشوار خواهد بود. این اطلاعات، از سوی Mike Ybarra، مهندس ارشد تیم اکس‌باکس در پادکست Inner Circle به دست آمده است. وی در اینباره می‌گوید: «ما هنوز به اجرای بازی‌های اکس‌باکس برروی کنسول اکس‌باکس وان فکر نمی‌کنیم. درحال حاضر، تمرکز ما برروی اجرای بهتر بازی‌های اکس‌باکس 360 برروی کنسو اکس‌باکس وان است. اما باید بگویم این موضوع بسیار دشوار است. اجرای دوباره بازی‌های اکس‌باکس 360 بسیار سخت و دشوار است و به عنوان یک مهندسی چند ساله از آن یاد می‌شود. اگر بخواهیم به نسخه اول کنسول اکس‌باکس بازگردیم، قطعا تیم خود را با چالشی جدید روبرو خواهیم کرد.»اگر چه او در صحبت خود به این موضوع اشاره کرد که «هیچ چیز غیرممکن نیست.» نباید گفت حرف‌های Ybarra به این معنی خواهد بود که قابلیت اجرای دوباره بازی‌های اکس‌باک را در آینده مشاهده خواهیم کرد؛ بلکه با توجه به صحبت‌های او، می‌توان احتمال عرضه چنین قابلیتی را در نظر گفت. درحال حاضر بسیاری مشغول به تجربه دوباره بازی‌های اکس‌باکس 360 هستند. همچنین قرار است در طول ماه‌های آینده، بازی‌های بیشتری از این کنسول توسط اکس‌باکس وان پشتیبانی شوند.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر