احتمال هک شدن 32 میلیون پسورد توییتر

احتمال هک شدن 32 میلیون پسورد توییتر
این روزها بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های پربازدید، با مشکل امنیت مواجه هستند. جدیدترین گزارش در این زمینه، به احتمال لو رفتن 32 میلیون پسورد در شبکه اجتماعی توییتر اشاره می‌کند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
موضوع امنیت در دنیای اینترنت و کامپیوتر، روز‌به‌روز پیچیده‌تر و البته هیجان‌انگیزتر از گذشته می‌شود. درواقع همین هفته بود که خبر هک شدن حساب‌های کاربری مارک زاکربر در توییتر، لینکداین و پینترست، باعث شد تا بحث «امنیت» در دنیای سایت‌های اینترنتی بار دیگر زیر سوال برود.

البته به‌ نظر می‌رسد موضوع از چیزی که فکر می‌کردیم نیز بدتر باشد. به گزارش ZDNet، یک هکر روسی موفق شده تا اطلاعات ورود به حساب‌های کاربری میلیون‌ها نفر را در توییتر به‌دست بیاورد. از سویی دیگر، وب‌سایت LeakedSource، در پستی که در بلاگ خود منتشر کرده است، ادعا می‌کند که این دیتابیس – که موفق شده‌اند تا یک نسخه از آن را در اختیار داشته باشند – شامل 32 میلیون حساب کاربری می‌شود.

این منبع ادعا می‌کند که داده‌های موجود در دستان این هکر روسی، در فرمت نوشته (Text) هستند و بیشتر آن به کاربران روسی توییتر مربوط می‌شوند. بنابر این، احتمال می‌دهیم که اطلاعات موجود در دستان این هکر، با استفاده از بدافزارهای محلی و اینترنتی به دست آمده باشند. درواقع به این نتیجه می‌رسیم که فاش شدن این اطلاعات، ممکن است ارتباط نزدیکی به سیستم امنیتی توییتر نداشته باشد.در ادامه، LeakedSource اعلام کرده است که رایج‌ترین پسورد موجود در این دیتابیس، شامل «123456»، «123456789» «qwerty» و حتی کلمه «password» می‌شود. این موضوع، می‌تواند امنیت حساب‌های کاربری شما در شبکه‌های اجتماعی را با خطر زیادی مواجه کند؛ چراکه حدس زدن آن‌ها توسط فرد هکر، کار بسیار ساده‌ای خواهد بود و حتی به بدافزار نیازی ندارد. اما خطر اصلی این است که هنوز هم بسیاری از افراد، از یک پسورد برای وب‌سایت‌های گوناگون خود استفاده می‌کنند. بنابر این اگر فرد هکر موفق شود تا رمز یکی از حساب‌های کاربری شما در یک وب‌سایت را پیدا کند، دسترسی او به دیگر حساب‌های کاربری شما ساده‌تر خواهد بود.

در این بین، یکی از سخن‌گویان توییتر اعلام کرد که اطلاعات به دست آمده توسط این هکر روسی – یعنی بسیاری از نام‌های کاربری و میلیون‌ها پسورد – از پایگاه‌های داده توییتر به سرقت نرفته‌اند. درواقع توییتر این موضوع را با اطمینان تایید می‌کند که داده‌ها امن آن‌ها «به‌هیچ‌وجه با نفوذ عامل خارجی» مواجه نبوده‌اند.

  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر