ارور 53 احتمالاً اپل را به دادگاه می‌کشاند

ارور 53 احتمالاً اپل را به دادگاه می‌کشاند
از هفته گذشته ارور معروف به ارور 53، آیفون‌ افرادی که در تعمیرگاه غیرمجاز تعمیر شده باشد را از کار می‌اندازد. این حرکت اپل که احتمالاً بیشتر به خاطر مسائل امنیتی باشد، به احتمال زیاد این شرکت را با مشکلات حقوقی روبرو خواهد کرد.
  • جدیدترین بازی ها
قبلاً در نقدستان درباره بروزرسانی جدید iOS و ارور 53 خواندید، که باعث از کار افتادن آیفون‌هایی می‌شود که دکمه خانه و سنسور تاچ آیدی آتها در مراکز غیر رسمی تعمیر شده است. بخش ترسناک ماجرا اینجاست که با آپدیت گوشی‌های آیفون به آخرین نسخه iOS 9، نرم‌افزار به دنیال قطعات غیررسمی می‌گردد و در صورت پیدا کردن چنین قطعاتی با نمایش ارور 53 علاوه بر از کار انداختن گوشی، گارانتی را باطل و تمام اطلاعات کاربر را پاک می‌کند.

حالا احتمالاً این ارور اپل را علاوه بر نارضایتی کاربران با مشکلات حقوقی نیز روبرو می‌کند، شرکت حقوقی PCVA واقع در سیاتل آمریکا در وب‌سایت خود نوشته است که باز کردن یک پرونده شکایت عمومی علیه اپل را بررسی می‌کند. این شرکت عقیده دارد، اپل با ایجاد مشکل ارور 53 به دنیال اجبار کاربران برای پرداخت هزینه بالا تعمیر در نمایندگی‌های خود است.
ما عقیده داریم که اپل به احتمال قوی کاربران خود را عمداً وادار به استفاده از خدمات تعمیر رسمی خود می‌کند، که هزینه بسیار بالاتری نسب به تعمیرگاه‌های غیررسمی دارند. در حالی که تعمیرگاه‌های غیررسمی صفحه نمایش گوشی را با یک هزینه 50 تا 80 دلاری تعمیر می‌کنند، اپل بیش از 129 دلار دریافت می‌کند. این یک انگیزه کافی برای اپل است تا کاربران خود را از پیدا کردن روشهای جانبی برای تعمیر محصولات خریداری شده منع کند.

شکایات عمومی معمولاً وقتی شکل می‌گیرند که عده زیادی از عموم مردم با یک مشکل یکسان و قانونی روبرو هستند. البته معمولاً به دلیل طولانی و هزینه‌بر بودن چنین شکایاتی، بیشتر پرونده‌های عمومی بدون نتیجه خاصی بسته می‌شوند. اما در صورتی که دیگر شرکت‌های قانونی بیشتری به فکر شکایت از اپل باشند، این شرکت احتمالاً باید انتظار برگزاری دادگاه را داشته باشد.

منبع: phoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر