از قسمت اول سری جدید TopGear چه خبر؟

از قسمت اول سری جدید TopGear چه خبر؟
اولین قسمت از سری جدید تاپ گیر دو روز پیش در 30 می با حضور Chris Evans و Matt LeBlanc به نمایش در آمد. ولی عملکرد بزرگترین برنامه تلویزیونی خودرویی جهان چگونه بود؟
  • جدیدترین بازی ها
بیایید ابتدا به اعداد نگاهی بیندازیم. قسمت اول از تاپ گیر جدید توانست تنها 4.3 میلیون بیننده را به خود جذب کند که از متوسط بیننده‌های سری قبلی 1.3 میلیون کمتر است و به هدف 5میلیون نفری سازندگانش نیز دست نیافت.
البته در عکس العمل به این اعداد Chris Evans به توییتر آمد و شروع به داستان گویی و نوشتن کلمه‌ی Fact به میزان زیاد کرد! او در یکی از توییت هایش نوشت بیننده‌های این قسمت از تاپ گیر از بیننده‌های اولین قسمت از سری قبلی بیشتر بودند. البته این حرف درست است، ولی تاپ گیر قبلی مدتها پربیننده ترین برنامه‌ی تلویزیونی در انگلستان بود، درحالیکه این اپیزود جدید نتوانست به این دستاورد برسد.

پس از اینکه از جرمی کلارکسون خواسته شد در مورد قسمت جدید این برنامه اظهار نظر کند او گفت که به دلیل مشغله‌ی زیاد نتوانسته این برنامه را تماشا کند و فعلاً سرگرم ساخت برنامه‌ی خود در آمازون است. ولی ما می توانیم نظر خودمان را بیان کنیم!

مشکل اصلی برنامه عدم وجود صمیمیت در حرکات و صدای Chris Evans و داد زدن‌های بیهوده‌ی او بود، مشخصاً تسلطی در حد و اندازه‌های جرمی کلارکسون یا هر یک از دو مجری قبلی نداشت و اصطلاحاً راحت نبود. همین موضوع در خصوص Mat LeBlanc نیز صدق میکرد، هرچند که او حداقل فریاد نمی‌کشید! و البته هیچکدام با دیگری راحت نبودند و شوخیهایشان نیز بی‌مزه و سرد بودند.
البته کلارکسون، هموند و می سالها با یکدیگر کار کرده بودند و طبیعتاً صمیمیت و راحتی بیشتری داشتند و نمی‌توان توقع چنین روابطی را در حال حاضر از این مجریان جدید داشت.

قسمتهای خارج از استودیو چطور؟
متاسفانه در این بخش نیز سناریوها خام و عجله‌ای و حتی تکراری بودند.

در بخش وایپر در برابر کوروت، ایده‌ی استفاده شده بسیار خام بود و اجرای مناسبی هم نداشت. بعلاوه موجب گیجی مخاطب می‌شد. همچنین باز هم صحبت ها و روابط بین مجریان مصنوعی به نظر می‌رسیدند.

در بخش دوم Chris Evans  و Matt LeBlanc مسابقهای بین انگلیس و ایالات متحده ترتیب دادند که به دو قسمت تقسیم شده بود و در قسمت اول هیچ اتفاق خاصی غیر از خراب شدن مداوم ماشین Matt LeBlanc نیفتاد! در قسمت دوم نیز که در انتهای برنامه قرار داشت مسابقاتی بی‌هدف را شاهد بودیم که به هیچ وجه یک ماشین دوست را راضی نخواهند کرد.

در قسمت مهمانان، Gordon Ramsay و Jesse Eisenberg دعوت شده بودند. متاسفانه تغییر فرمت این قسمت نیز چندان جالب نبود و جای خالی مصاحبه‌های صمیمانه و فوق‌العاده خنده دار جرمی کلارکسون را می‌شد کاملا احساس کرد. در ضمن تایم گیری دور پیست برای مهمانان نیز تغییر داده شده و بخشی از مسیر حالا مانند Rally Cross آفرود است. بعلاوه ماشین استفاده شده برای اینکار دیگر یک ماشین ارزان قیمت معمولی نیست، بلکه یک مینی مخصوص Rally Cross است.

نهایتاً تنها بخش نسبتاً جذاب از این اپیزود آزمودن Ariel Nomad توسط Matt LeBlanc بود که سناریویی آنهم از دی وی دی TopGear:Apocalypse برگرفته شده بود و نهایتاً با حضور بی‌دلیل Stig، پایانی بیهوده و ناراضی کننده داشت.
البته این تنها اولین قسمت ساخته شده توسط تیم جدید بود و باید منتظر ماند و دید که آیا در قسمتهای بعدی می‌توانند این روند را تغییر داده و طرفداران را بار دیگر به این برنامه جذب کنند یا خیر.
شما هم اگر  این اپیزود را دیده اید لطفاً نظراتتان را بیان کنید.

  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر