استفاده از CarPlay در خودروهای BMW رایگان نخواهد بود؛ طرح جدید بی‌ام‌و برای اخذ هزینه سالیانه از کاربران پلتفرم سرگرمی اطلاعاتی اپل

استفاده از CarPlay در خودروهای BMW رایگان نخواهد بود؛ طرح جدید بی‌ام‌و برای اخذ هزینه سالیانه از کاربران پلتفرم سرگرمی اطلاعاتی اپل
بی‌ام‌و برخلاف بسیاری از شرکت‌های خودروساز تصمیم دارد هزینه سالیانه‌ای را برای استفاده مالکان خودروهای این شرکت از سیستم سرگرمی اطلاعاتی CarPlay دریافت کند.
  • جدیدترین بازی ها
این روزها وقتی صحبت از به کارگیری سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی در خودروها می‌شود ادغام اکوسیستم‌هایی نظیر CarPlay یا Android Auto یا حتی پلتفرم‌های شخصی‌سازی شده شرکت‌های خودروساز، گزینه‌ای متداول به نظر می‌رود. با وجود این، به نظر می‌رسد BMW در رویکردی متفاوت قصد دارد هزینه سالیانه‌ای را برای ارائه این قابلیت، از مشتریان خود اخذ کند. 
در این راستا Don Smith مدیریت محصولات حوزه تکنولوژی شرکت بی‌ام‌و در حاشیه نمایشگاه خودروی دیترویت و در گفتگو با وب‌سایت The Verge برنامه‌های این شرکت برای دریافت هزینه سالیانه 80 دلاری برای ارائه پلتفرم CarPlay را تایید کرد. 

بی‌ام‌و مدعی شده قابلیت انعطاف ارائه شده در این راهکار، دلیلی برای اخذ هزینه 80 دلاری به صورت سالیانه است. Smith در این خصوص می‌گوید:
این راهکار به مشتریان امکان جابه‌جایی بین دستگاه‌های مختلف را خواهد داد. بسیاری از کاربران، پلتفرم کارپلی را خریداری کرده و تصور می‌کنند گزینه مناسبی را در اختیار دارند. با وجود این، در ادامه راه، استفاده از آن را متوقف کرده یا به اندروید مهاجرت می‌کنند. 

البته این مقام مسئول به این نکته هم اشاره کرده که استفاده از این طرح برای سال اول مالکیت خودروهای این شرکت، رایگان خواهد بود. 

منبع: Theverge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر