استیم ماشین، سیستم گیمینگی که سرعت پایین‌تری نسبت به PC دارد

استیم ماشین، سیستم گیمینگی که سرعت پایین‌تری نسبت به PC دارد
بهتر است در ابتدا از خود بپرسیم هدف از عرضه استیم ماشین چیست؟ در جواب باید گفت هدف از عرضه آن، آوردن پی‌سی گیمینگ به خانه شما است؛ اما این دستگاه می‌تواند عملکردی مشابه یک PC داشته باشد؟
  • جدیدترین بازی ها
به نظر می‌رسد استیم ماشین عملکرد یکسانی مشابه یک PC ندارد. بر اساس بنچمارکی که به تازگی توسط Ars Technica میان دو سیستم ویندوزی و استیم ماشین همراه با سخت‌افزاری مشابه صورت گرفت، استیم ماشین سرعت بسیار پایین‌تری را از خود نشان می‌دهد.

دو سیستم عامل ویندوز 10 و SteamOS (استیم او اس) در تست‌ها به صورت کلی به یکدیگر بسیار نزدیک هستند؛ اما هنگامی که کار به مرحله آزمایش گیم‌پلی واقعی می‌رسد، استیم او اس با فاصله زیادی از ویندوز 10 عقب می‌ماند. این عقب افتادگی می‌تواند با توجه به بازی و نوع تنظیمات شما در بازی، باعث از دست رفتن میزان زیادی از فریم در هر ثانیه شود.اما نتیجه این اختلاف در چیست؟ در تعریفی ساده، باید گفت این موضوع به بهینه سازی سیستمی مربوط می‌شود. درایور کارت‌های گرافیکی با لینوکس (که هسته اصلی استیم او اس را تشکیل می‌دهد) به خوبی سیستم عامل ویندوز هماهنگ نیستند؛ بنابر این نرم‌افزار موجود در این سیستم عامل، به سخت‌افزار اجازه نمی‌دهد تا پتانسیل اصلی خود را به نمایش بگذارد. اگر چه ممکن است سازندگان استیم ماشین با فشار آوردن به توسعه دهندگان این درایورها، آن‌ها را به تغییر ساختار کدهای خود وادار کنند.

اگر چه در حال حاضر باید قبول کنیم استیم ماشین، از PC عقب‌تر است و راه زیادی را برای رقابت با این پلتفرم در پیش دارد.


منبع: Engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر