اسکن‌های مغری رمز‌های عبور آینده خواهند بود

اسکن‌های مغری رمز‌های عبور آینده خواهند بود
از آنجایی که رمزهای عبور کلاسیک عدد و حرف قابل حدس زدن و در نتیجه شکسته شدن دارند، اینکه بسیاری از گجت‌های جدید از لایه‌های امنیتی بیومتریک استفاده می‌کنند چندان عجیب نیست. به نظر می‌رسد دانشمندان رمز عبور جدید کشف کرده‌اند: اسکن مغزی!
  • جدیدترین بازی ها
به تازگی بسیاری از سازندگان به استفاده از روش‌های بیومتریک برای امنیت بیشتر گجت‌های خود رو آورده‌اند، مانند استفاده اپل از حسگر اثر انگشت در آیفون و استفاده مایکروسافت از اسکن عنبیه چشم که روش جدیدتری محسوب می‌شود.

دانشمندان در دانشگاه بینگهمتون اعتقاد دارند اسکن مغزی یک لایه امنیتی بیومتریک کاملاً غیرقابل نفوذ است. کاربر در این روش برای ورود به حساب کاربری خود از یک کلاه مجهز به EEG استفاده می‌کند. این کلاه سپس با نمایش 500 تصویر مختلف با سرعت 2 عکس در ثانیه و نحوه پاسخگویی مغز، تشخیص می‌دهد که کاربر فرد صاحب حساب کاربری است یا خیر.

در مجموعه آزمایشات دانشمندان با استفاده از این روش، نرم‌افزار توانست با دقت 100 درصدی فرد مورد نظر را از میان 30 نفر تشخصی دهد. البته اگر قرار باشد این روش در سرویس‌های آنلاین استفاده شود به دلیل تعداد بسیار بیشتر ورودی کار برای نرم‌افزار مشکل‌تر خواهد بود.

محققین ادعا می‌کنند پس از تلاش‌های فراوان موفق نشده‌اند راهی برای دور زدن و نفوذ با استفاده از  این روش پیدا کنند. تا استفاده همگانی از این روش زمان زیادی باقی مانده، چون بدون‌شک نیاز به پوشیدن یک کلاه با تعداد زیادی سیم و تجهیزات برای ورود به حساب کاربری راحت و آسان نیست.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر