اطلاعات شما از دنیای بازاریابی منسوخ شده است

اطلاعات شما از دنیای بازاریابی منسوخ شده است
فناوری ثانیه به ثانیه در حال پیشرفت است. در کنار آن، مردم نیز هر روزه تغییر می‌کنند و خواسته‌های متفاوت، جدید و چالش برانگیزتری دارند. اما اگر نحوه درست بازاریابی امروزی را در عصری که هر ثانیه تغییر می‌کند، به خوبی ندانیم، با مشکلی بزرگ در کسب و کار خود مواجه هستیم.
  • جدیدترین بازی ها
شاید در دهه گذشته، «بازاریابی» تنها به معنی استفاده درست از رسانه‌های تصویری، اینترنت و ایمیل بود تا بتوانیم از طریق آن‌ها، مخاطب را با کسب و کار خود درگیر کنیم. اما این روزها زمانه به کلی عوض شده است. این روزها در عصری زندگی می‌کنیم که به گفته کریستوفر دین، بزرگ‌ترین ترس افراد «گم کردن گوشی‌ هوشمند» شناخته می‌شود. درواقع نکته اصلی این است که بازاریابی، دیگر آن چیزی نیست که فکر می‌کیند.


بازاریابی دیگر موضوع عمومی نیست، بلکه شخصی است

بر خلاف شیوه‌های سنتی تبلیغات – که شامل تبلیغات بیلبورد، مجلات یا تلویزیون می‌شود – تبلیغات بر روی موبایل مشتری‌ها در فضایی خصوصی‌تر صورت می‌گیرد؛ جایی که به نوع جدیدی از درگیر کردن فرد با کسب و کار خود نیاز دارید. پلتفرم موبایل، جایی است که افراد بیشتر وقت خود را به آن اختصاص می‌دهند؛ پس تبلغات آن باید به نوعی طراحی شود که تجربه کاربر از مشاهده محتوا، به تجربه‌ای مشابه با کارکردن با یک اپلیکیشن تبدیل شود. در تعریفی دیگر، اگر می‌خواهید تبلیغات خود را در پلتفرم‌های موبایلی انجام بدهید، تبلیغ شما باید شخصی، فوری، مرتبط با فرد، سریع و با هدف باشد.


ارتباط نباید یک‌طرفه باشد

عنصر اصلی که در بازار یابی سنتی دیده می‌شود، معمولا پیام کامل و کادربندی شده‌ای است که یک شرکت سعی می‌کند آن را به مشتری خود برساند. در حالی که مشتری نمی‌تواند هیچ بازخوردی از دریافت این پیام را نشان بدهد. درواقع افراد می‌خواهند در چیزی که با آن تعامل دارند، نقش داشته باشند. امروزه فناروی به بسیاری از شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا ارتباط تنگاتنگی با مشتریان خود داشته باشند. حتی این ارتباط می‌تواند از طریق ایجاد یک نظر سنجی آنلاین صورت بگیرد. نکته اصلی اینجاست: هر نوع از بازاریابی باید حس یک مکالمه دو طرفه را داشته باشد.


موبایل صفحه‌نمایشی است که توسط مشتری شما ترجیح داده می‌شود

شرکت‌هایی که سرمایه‌های زیادی را برای تبلیغات از طریق رایانه‌های شخصی یا ایمیل را هزینه می‌کنند، و هیچ توجهی به پلتفرم‌های موبایل ندارند، به سرعت عقب خواهند افتاد. ایمیل، که در گذشته یک راه نوآورانه و جالب برای دسترسی به مخاطبان بود، امروزه به عنصری آزار دهنده و  تنفر برانگیز در دنیای بازاریابی تبدیل شده است. در عوض، بهتر است این آمار را بخوانید و آن را جدی بگیرید:

•    دارندگان گوشی‌های هوشمند به صورت میانگین هر روز 150 بار گوشی خود را بررسی می‌کنند.
•    هر روزه 371 هزار کودک در جهان متولد می‌شود، درحالی که روزانه 813 هزار تلفن همراه به فروش می‌رسد.
•    51 درصد از زمان کار با گجت‌های دیجیتالی، صرف گوشی‌های هوشمند می‌شود؛ عددی که انتظار داریم تا دو سال اینده، به 66 درصد برسد.
مشتریان هیچ‌گاه آفلاین نیستند

قبل از گوشی‌های هوشمند، هر برند فرصت بسیار محدودی را برای ارتباط با مشتری خود داشت. درواقع این شرکت‌ها تنها می‌توانستند از طریق تبلیغ میان برنامه‌ای، قبل از ورود به ایمیل یا بیلبوردهای تبلیغاتی صدای خود را به افراد برسانند. اما به لطف گوشی‌های هوشمند، تقریبا هیچ لحظه‌ای نیست که شرکت‌ها نتوانند با مشتریان خود در ارتباط باشند. جولی اسک، تحلیل‌گر شرکت Forrester، اعتقاد دارد که میلیاردها لحظه برای رسیدن به مشتری وجود دارد.

پس بهتر است وقتی می‌خواهید استراتژی بازاریابی جدید خود را ایجاد کنید، پلتفرم موبایل را از یاد نبرید.
منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر