ال‌جی و اندروید، برندگان اصلی بازار آمریکا در سه‌ماهه سوم امسال

ال‌جی و اندروید، برندگان اصلی بازار آمریکا در سه‌ماهه سوم امسال
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی comScore، ال‌جی بهترین عملکرد فروش را در بازار آمریکا داشته است. این آمار که در هر سه فصل منتشر می‌شود، اطلاعات جالبی از درصد استفاده‌ کنندگان تلفن همراه را در اختیار ما قرار می‌دهد.
  • جدیدترین بازی ها
این آمار که به سه ماهه سوم امسال مربوط می‌شود، در کنار ال‌جی، سیستم عامل اندروید را بهترین سیستم عامل از نظر عملکرد در بازار می‌داند. این اطلاعات نتیجه بررسی و مقایسه اطلاعات موجود در دو ماهه دوم امسال است.

در میان تولید کنندگان گوشی همراه، اپل همچنان بزرگ‌ترین کاربران خود را در کشور آمریکا دارد. برای فصل سوم، اپل سهمی معادل 43.6 درصد از کاربران تلفن همراه آمریکایی را به خود اختصاص داده است. این سهم در مقابل فصل دوم، که معادل 44.1 درصد بود، کمی کاهش داشته است. البته این اطلاعات مربوط به کمی قبل‌تر از مراسم معرفی دو دستگاه آیفون 6s و آیفون 6s پلاس توسط شرکت اپل بود.

اگر چه در این میان شرکت سامسونگ نتوانسته است از ضعف در میزان فروش آیفون‌ها بهره ببرد. البته سهم شرکت سامسونگ نیز از میزان استفاده کنندگان تلفن همراه در کشور آمریکا با کاهشی تقریبا نیم درصدی، از میزان 28.1 در فصل دوم، به میزان 27.6 درصد در فصل سوم رسیده است. از سویی دیگر، همتای کره‌ای آن‌ها یعنی ال‌جی، در زمانی مشابه عددی معادل 1.1 درصد افزایش داشته است. هم اکنون میزان کاربران آمریکایی آن‌ها با این رشد در فصل سوم، از 8.4 درصد به 9.4 درصد افزایش پیدا کرده است. شرکت‌هایی نظیر موتورولا و اچ‌تی‌سی نیز هرکدام میزانی معادل 0.1 درصد از سهم خود را از دست داده‌اند.همچنین در این گزارش بیان می‌شود که به صورت میانگین و در فصل سوم، سیستم عامل اندروید توسط 52.3 درصد از کاربران تلفن‌های همراه در این کشور استفاده شده است. این میزان در مقایسه با سهم 51.6 درصدی این سیستم عامل در فصل دوم، در حدود 0.7 درصد افزایش داشته است. در همین بین سهم سیستم عامل شرکت اپل در زمانی مشابه، و با کاهشی 0.5 درصدی، از 44.1 درصد به عدد 43.6 درصد کاهش داشته است. دیگر رقبا در این گزارش نظیر مایکروسافت (2.9 درصد)، بلک‌بری (1.2 درصد) و سیمبین (1.2 درصد) با درصدهایی مشابه فصل پیش در این آمار حضور دارند.همچون همیشه، comScorer در بخشی از گزارش خود به پر مخاطب‌ترین برنامه‌های موجود نیز اشاره‌ای می‌کند. برای فصل سوم، فیس‌بوک هم‌چنان با حضور در 76.2 درصد از دستگاه‌های کاربران آمریکایی، در صدر قرار دارد. در رده دوم و البته با فاصله‌ای طولانی، اپلیکیشن یوتیوب از شرکت گوگل قرار دارد که با عدد 61 درصدی خودنمایی می‌کند. رتبه بعدی به اپلیکیشن پیام رسان فیس‌بوک (Facebook Messenger) مربوط می‌شود که درصدی معادل 60.9 را به خود اختصاص داده است. همچنین در رتبه‌های بعدی، برنامه‌هایی نظیر گوگل پلی (52.2 درصد)، گوگل سرچ (51.2 درصد)، گوگل مپس (49.8 درصد)، اینستاگرام (38.6 درصد) و توئیتر (25.2 درصد) قرار دارند.شما از کدام برنامه، تلفن همراه یا سیستم عامل استفاده می‌کنید؟
منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر