ال جی در نمایشگرهای OLED سرمایه گذاری می‌کند

ال جی در نمایشگرهای OLED سرمایه گذاری می‌کند
نمایشگرهای OLED این روزها تکنولوژی داغی، مخصوصا در زمینه گوشی‌های هوشمند به شمار می‌روند و شرکت‌های بزرگ موبایل سازی به دنبال استفاده از این تکنولوژی هستند. با توجه به عرضه قریب‌الوقوع گوشی‌های تاشو، عجیب نیست که ببینیم یک کمپانی مانند ال‌جی نیز به دنبال این تکنولوژی باشد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
این روزها، همه شرکت‌های بزرگ موبایل سازی به نمایشگرهای OLED علاقه‌مند هستند و ال‌جی نیز از این قاعده، مستثنا نیست. این کمپانی به رسانه‌ها اعلام کرده است که مبلغ 1.75 میلیارد دلار در خط ساخت نسل ششم نمایشگرهای قابل انعطاف OLED سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

رقیب کره‌ای ال‌جی، سامسونگ که همیشه یکی از پیشگامان تکنولوژی OLED بوده، اولین بار از این تکنولوژی در اولین گوشی گلکسی S استفاده کرد و از آن روز به بعد، اکثر گوشی‌های پرچمدار، به جز ال‌جی، از نمایشگرهای OLED استفاده می‌کنند.

ال‌جی تصمیم گرفت، به جای استفاده از نمایشگرهای OLED در موبایل، به سراغ ساخت تلویزیون‌های OLED برود. سامسونگ نیز تصمیم گرفت تا تکنولوژی OLED را برای گوشی‌های هوشمندش به کار ببرد. اما به نظر می‌رسد، رویه هر دو شرکت در حال تغییر است.چند ماه پیش گزارش شده بود، ال‌جی در حال تجهیز کارخانه‌های خود برای ساخت نمایشگر‌های OLED به جای LCD است. ال‌جی برای رقابت با سامسونگ که مسئول تولید 95 درصد نمایشگرهای OLED در جهان است، 8.9 میلیارد دلار برای ساخت یک کارخانه تولید نمایشگر OLED هزینه کرد.

ال‌جی امیدوار است که سرمایه‌گذاری اخیر، به روند تولید نمایشگرهای OLED سرعت ببخشد و بخشی از بازار در حال رشد نمایشگرهای قابل انعطاف OLED باشد. بنا به این گزارش مطبوعاتی، این 1.75 میلیارد دلار سرمایه، در خط تولید P9 کارخانه این شرکت در منطقه پاهو به کار گرفته خواهد شد و این خط تولید کار خود را از نیمه دوم 2018 آغاز خواهد کرد.ال‌جی مدعی است که این سرمایه گذاری سنگ‌بنای محکمی برای ورود به نسل جدید بازار گوشی‌های هوشمند مجهز به نمایشگرهای OLED خواهد بود.

با توجه به ارزش 25 میلیارد دلاری بازار OLED در سال 2016 و آغاز ساخت گوشی‌های هوشمند تاشو و قابل انعطاف، اقدام اخیر ال‌جی منطقی است.

باید منتظر ماند و دید که ال‌جی که با کمپانی سازنده نمایشگر Ignis نیز همکاری می‌کند، کدام یک از محصولاتش را به این تکنولوژی مجهز می‌کند. شایعه شده است که ال‌جی آماده است تا با سامسونگ در عرصه گوشی‌های هوشمند تاشو به رقابت بپردازد.
منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر