انتشار مشخصات UFS 3.0: استاندارد جدید حافظه برای بهبود عملکرد و کاهش توان مصرفی در گوشی‌های هوشمند

انتشار مشخصات UFS 3.0: استاندارد جدید حافظه برای بهبود عملکرد و کاهش توان مصرفی در گوشی‌های هوشمند
JEDEC مشخصات UFS 3.0 را منتشر کرده است. آنچه در این لیست به چشم می‌آید به روزرسانی‌های مختلفی است که در بحث عملکرد و همچنین توان مصرفی شاهد هستیم.
  • جدیدترین بازی ها
Universal Flash Storage گزینه‌ای است که در طیف وسیعی از دستگاه‌های الکترونیکی از گوشی‌های هوشمند تا کروم بوک و تبلت‌ها شاهد استفاده از آن هستیم. این در حالی است که استاندارد جدید این حافظه یعنی UFS 3.0، در مقایسه با UFS 2.1 بهبود دو برابری پهنای باند را در هر مسیر به همراه خواهد داشت. علاوه بر این شاهد افزایش سرعت انتقال اطلاعات تا نرخ 23.2 گیگابیت بر ثانیه خواهیم بود. مد توان 2.5V VVC هم کاهش توان مصرفی و پشتیبانی از جدیدترین حافظه‌های NAND را به همراه خواهد داشت. در مقام مقایسه، UFS 2.1 با ولتاژی بین 2.7 تا 3.6 کار می‌کند. 

 UFS 3.0‌از المان‌هایی هم بهره می برد که به طور ویژه برای استفاده در صنعت خودروسازی منظور شده‌اند. از جمله این موارد می‌توان به پشتیبانی از طیف دمایی گسترده‌تر و بهبود عملکرد در زمینه قابلیت اعتماد اشاره کرد. در حال حاضر به نظر می‌رسد شرکت‌های فعال در بازار تولید تراشه‌های موبایلی نظیر کوالکام، مدیاتک و های‌سیلیکون یا حتی سامسونگ از این استاندارد پشتیبانی نمی‌کنند. با این تفاسیر، باید منتظر ماند و دید چه زمانی شاهد ورود دستگاه‌های الکترونیکی سازگار با این استاندارد به بازار خواهیم بود. 

منبع: Anandtech
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر