انتشار گستره تروجان Mac Dok برای سیستم عامل مک

انتشار گستره تروجان Mac Dok برای سیستم عامل مک
محققان اعلام کرده‌اند Mac Dok به عنوان اولین تروجانی که در ابعاد گسترده باعث آلودگی‌ کامپیوترهای مک شده در حال گسترش است.
  • جدیدترین بازی ها
نفوذگران و برنامه‌نویسان بدافزارها معمولا سعی می‌کنند کامپیوترهای ویندوزی را هدف قراردهند تا طیف گسترده‌تری از مخاطبان را آلوده کنند. با این تفاسیر، طبیعی است که کاربران مک در چند سال گذشته از حملات وسیع در امان مانده باشند. این در حالی است که اخیرا بد افزار Mac Dok آلودگی گسترده کامپیوترهای مک را به همراه داشته است. همین امر باعث شده محققان امنیتی از Mac Dok به عنوان اولین تروجانی یاد کنند که در ابعاد گسترده سیستم‌عامل دسکتاپی اپل را هدف حمله قرار داده است. 

محققان مرکز امنیتی Check Point مدعی شده‌اند بدافزار Mac Dok از طریق ایمیل‌های آلوده روی کامپیوتر قربانی قرار می‌گیرد. این ایمیل‌ها کاربر را به روش‌های مختلف به دانلود فایل‌های فشرده ترغیب می‌کنند. این در حالی است که اجرای محتویات فایل فشرده باعث خواهد شد بدافزار، کنترل سیستم قربانی را در دست بگیرد. 
به این ترتیب، نفوذگران می‌توانند ترافیک اینترنتی فرد قربانی را کنترل کرده و با اتمام فرایند نفوذ، بدافزار را از راه دور از روی کامپیوتر قربانی حذف کنند.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر