انتظارها به پایان رسید: نسخه نهایی ویندوز 10 موبایل عرضه شد

انتظارها به پایان رسید: نسخه نهایی ویندوز 10 موبایل عرضه شد
بی‌شک تعداد زیادی از دارندگان گوشی‌های لومیا در انتظار دریافت به‌روزرسانی ویندوز 10 بوده‌اند. در این لحظه باید گفت که انتظار شما درنهایت به پایان رسیده است؛ چراکه مایکروسافت رسما این نسخه از سیستم‌عامل ویندوز موبایل را عرضه کرد. اما کدام گوشی‌ها این به‌روزرسانی را دریافت می‌کنند؟
  • جدیدترین بازی ها
چند وقتی می‌شود که مایکروسافت با عدم عرضه به‌روزرسانی ویندوز 10 موبایل، کاربران سری لومیا را در انتظار بلند‌مدتی قرار داده است.  پیش از این قرار بود این به‌روزرسانی در دسامبر سال گذشته عرضه شود؛ اما عدم آماده بودن آن مانع از این کار شد. سپس مایکروسافت اعلام کرد که این نسخه از ویندوز موبایل، تا قبل از انتهای ماه مارس برای گوشی‌های لومیا عرضه می‌شود. اکنون به نظر می‌رسد مایکروسافت بر قول خود پابرجا بوده است؛ چراکه ویندوز 10 موبایل برای دارندگان نسخه 8.1 ویندوز رسما عرضه شد.

در حال حاضر مایکروسافت لیست رسمی دستگاه‌هایی که از این به‌روزرسانی پشتیبانی می‌کنند را منتشر کرده است. البته در این لیست، بسیاری از گوشی‌های ویندوز 8.1 مشاهده نمی‌شود. جالب اینجاست که برخی از این دستگاه‌ها، هم‌اکنون از نسخه پیش‌نمایش ویندوز 10 موبایل در برنامه اینسایدر استفاده می‌کنند، اما از حضور آن‌ها در لیست نهایی خبری نیست.به گفته مایکروسافت، این مدل‌ها می‌توانند به‌روزرسانی ویندوز 10 را دریافت کنند: لومیا 1520، لومیا 930، لومیا 640، لومیا 640 اکس‌ال، لومیا 730، لومیا 735، لومیا 830، لومیا 532، لومیا 535، لومیا 540، لومیا 635 با رم 1 گیگ، لومیا 636 با رم 1 گیگ، لومیا 638 با رم 1 گیگ، لومیا 430 و لومیا 435.

ویندوز 10 موبایل ویژگی‌ها جدیدی همچون ویندوز هلو و قابلیت کانتینیوم را با خود به همراه میاورد. همچنین دستیار هوشمند کورتانا شاهد بهبودهای بسیار زیادی شده است تا کار با آن راحت‌تر شود.

همان‌طور که گفتیم، مایکروسافت این به‌روزرسانی را در اختیار مدل‌های فوق قرار داده است. اما احتمال دارد که با توجه به منطقه یا اپراتورهای گوناگون، تمامی کاربران به‌صورت یکجا آن را دریافت نکنند. البته مایکروسافت برنامه‌ای را ساخته‌ است که Upgrade Advisor نام دارد. این برنامه می‌توان شما را از زمان آماده بودن گوشی شما برای دریافت این به‌روزرسانی، مطلع کند.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر