اندروید حالا اپلیکیشنهای با مصرف زیاد باتری را تنبیه می‌کند

اندروید حالا اپلیکیشنهای با مصرف زیاد باتری را تنبیه می‌کند
نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 8.1 به قابلیتی برای مشخص کردن برنامه‌هایی که از باتری به میزان زیاد و خارج از حد متعارف استفاده می‌کنند مجهز شده است.
  • جدیدترین بازی ها
یکی از مشکلات اساسی در سیستم عامل اندروید، به نرم‌افزارهایی مربوط است که حتی در هنگام قفل بودن صفحه نمایش هم از باتری دستگاه استفاده می‌کنند. این امر به دشارژ سریع باتری منجر شده و در نهایت باعث می‌شود کاربر مدت زمان کم‌تری را از گوشی استفاده کند. 
نرم‌افزارهای زیادی وجود دارند که می‌توانند این اپلیکیشن‌ها را شناسایی کرده و تشخیص دهند اما در جدیدترین نسخه اندروید یعنی Android 8.1 نسخه پیش‌نمایش ویژه توسعه‌دهندگان، گوگل قابلیت جدیدی را پیش روی مشتاقان قرارداده تا با استفاده از آن بتوانند اپلیکیشن‌های پرمصرف را شناسایی کنند. این قابلیت، هشداری را به همراه آیکون باتری در بخش تنظیمات مربوط به باتری قرار می‌دهد. این هشدار حاوی نام اپلیکیشن‌هایی است که به مصرف زیاد باتری دامن می‌زنند. علاوه بر این، نحوه خالی شدن باتری توسط این اپلیکیشن‌ها هم بیان شده است. نکته مهم‌تر اینکه با لمس هشدار می‌توانید از گزینه‌های موجود برای رفع ایراد استفاده کنید. راهکار ارائه شده ممکن است بستن نرم‌افزار یا حتی خاموش کردن قابلیت موقعیت‌یاب مکانی باشد. 

هنوز مشخص نیست که آیا این قابلیت در نسخه نهایی اندروید 8.1 هم در دسترس قرار خواهد گرفت یا نه اما آنچه مشخص است گوگل درنظر دارد مدیریت هرچه بهتر باتری را برای کاربران اندروید به ارمغان بیاورد. 

منبع: androidauthority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر