اندروید 5 پرکاربردترین سیستم عامل موبایل است

اندروید 5 پرکاربردترین سیستم عامل موبایل است
کمپانی گوگل به تازگی نموداری از نرخ نصب نسخه‌های گوناگون سیستم عامل اندروید را منتشر کرده که در آن اندروید مارشمالو همچنان تا رتبه اول فاصله دارد و نام اندروید نوقا نیز به چشم نمی‌خورد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
در پایان هر ماه، گوگل اطلاعات نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید و نرخ نصب آن‌ها توسط کاربران را منتشر می‌کند. نحوه جمع‌آوری این اطلاعات توسط گوگل بسیار ساده است. در یک دوره هفت روزه، تمامی دستگاه‌هایی که گوگل پلی را اجرا می‌کنند، ثبت می‌شوند. البته این روش تنها دستگاه‌هایی را ثبت می‌کند که آخرین نسخه گوگل پلی را اجرا می‌کنند پس سیستم‌عامل‌های قبل از اندرود 2.2 محاسبه نمی‌شوند.

در پایان روز 15 شهریور، اندروید 5، چهل و پنج درصد از بازار موبایل را به خود اختصاص داده است.پس از آن اندروید 4.4 با 27.7 درصد قرار دارد. این آمار چندان جای تعجب ندارد زیرا اکثر گوشی‌های رده پایین و میان رده از این دو سیستم عامل استفاده می‌کند.

البته اکثر گوشی‌های رده بالا، به آخرین سیستم عامل موجود بروزرسانی شده‌اند، با این حال، تعداد بسیار زیادی از گوشی‌های مقرون به صرفه و میان رده و تبلت‌ها، همچنان از نسخه‌های قدیمی اندروید استفاده می‌کنند.

سیستم عامل اندروید مارشمالو با 18.7 درصد در رتبه سوم و اندروید جلی‌بین با 15.6 درصد در رتبه چهارم قرار دارند. انتهای لیست را نسخه‌های ساندویچ بستنی (1.4%)، نان زنجبیلی (1.5%) و فرویو (0.1%) تشکیل می‌دهد.

در این لیست، نام اندروید نوقا دیده نمی‌شود. دلیل این امر، استفاده کمتر از 0.1% موبایل‌ها و تبلت‌ها از این سیستم عامل است. البته با ورود گوشی‌های جدید در ماه‌های آینده، مخصوصا گوشی‌های پیکسل و پیکسل XL، شاهد رشد نرخ نصب این سیستم عامل خواهیم بود.

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر