اندروید N و پشتیبانی از ویژگی ساخته‌ شده توسط اپل

اندروید N و پشتیبانی از ویژگی ساخته‌ شده توسط اپل
اندروید N جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید است که اکنون مراحل آزمایشی خود را طی می‌کند. بر اساس اطلاعات موجود، این نسخه از ویژگی کلیدی پشتیبانی می‌کند که اولین بار توسط اپل معرفی شد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
جدیدترین سیستم‌عامل ساخته‌شده به دست گوگل یعنی اندروید N، قرار است از صفحه‌نمایش‌های حساس به فشار پشتیبانی کند. درواقع به نظر می‌رسد این کار، روش جدید گوگل است که شباهت زیادی به فناوری لمس‌ سه‌بعدی (3D Touch) اپل دارد. البته هنگامی که این نسخه عرضه شود، گوگل احتمالا نام دیگری را برای آن در نظر خواهد گرفت.

اما این ویژگی دقیقا چگونه عمل می‌کند؟ درواقع باید گفت عملکردی که گوگل برای این قسمت از اندروید N در نظر دارد، شباهت زیادی به عملکرد سیستم اپل خواهد داشت. استفاده از کلید میانبرهای خاص به‌وسیله استفاده از فشار مخصوص بر روی صفحه، می‌تواند شما را به قسمت خاصی از برنامه هدایت کند. هنوز نمی‌دانیم این سیستم دقیقا به‌ چه صورت عمل می‌کند، اما احتمالا استفاده از کلید‌های میانبر به‌وسیله صفحه‌نمایش حساس به فشار خواهد بود.اما بر اساس نظر کارشناسان، این موضوع نمی‌تواند دلیلی بر به وجود آمدن عملکرد مشابه لمس‌ سه‌بعدی در اندروید باشد. اما بعد از تماس با گوگل، متوجه شدیم که این قابلیت با کارایی تقریبا مشابهی قرار است در اندروید N وجود داشته باشد.

گوگل می‌گوید تولیدکنندگانی که دستگاه‌ها اندرویدی می‌سازند، نیازمند چنین ویژگی بودند. درواقع آن‌ها می‌خواستند چنین بدون تولید این عملکرد توسط خودشان، از آن در بستر اندروید استفاده کنند. با این کار، مطمئن می‌شدیم که متدهای گوناگونی برای این موضوع وجود نخواهد داشت. صحبت‌های گوگل در پاسخ به این موضوع، نکته جالبی را در اختیار ما می‌گذارد: احتمالا به‌زودی شاهد عرضه محصولات اندرویدی بیشتری هستیم که به صفحه‌نمایش‌های حساس به فشار مجهز می‌شوند.

البته چنین چیزی نمی‌تواند «همه» گوشی‌های اندرویدی را درنظر بگیرد. این موضوع، تنها یک گزینه است که اگر تولیدکنندگان مایل باشند، می‌توانند از آن استفاده کنند. اما بی‌شک استفاده از این ویژگی می‌تواند جالب باشد و روش‌های تازه‌ای را برای تعامل با دستگاه فراهم کند.

منبع: The Verge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر