انقلاب در حوزه تولید خودروهای الکتریکی: شارژ یک دقیقه‌ای باتری با امکان طی مسافت 800 کیلومتری!

انقلاب در حوزه تولید خودروهای الکتریکی: شارژ یک دقیقه‌ای باتری با امکان طی مسافت 800 کیلومتری!
Fisker به عنوان طراح دانمارکی خودروهایی نظیر BMW Z8 و Aston Martin V8 Vantage دست به رونمایی جدیدی زده است که می‌تواند انقلابی را در حوزه خودروهای الکتریکی ایجاد کند.
  • جدیدترین بازی ها
Fisker دانمارکی استارت‌آپ جدیدی را در اوایل سال جاری میلادی راه‌اندازی کرد که حالا به نظر می‌رسد به تولید خودروهایی الکتریکی با عملکرد فوق‌العاده باتری منجر خواهد شد. باتری این خودروها امکان طی کردن مسافت 800 کیلومتری را با شارژ یک دقیقه‌ای خواهند داشت. فیسکر در ابتدا قصد داشت از تکنولوژی هیبریدی سوپرخازنی برپایه گرافن برای رسیدن به این هدف استفاده کند اما در نهایت ترجیح داد از سازوکار بهبودیافته باتری‌های لیتیوم یونی بهره ببرد. این امر باعث شده باتری‌های توسعه یافته جدید از امنیت بالاتر و تراکم انرژی بهتر در مقایسه با باتری‌های استاندارد لیتیوم یونی بهره‌مند شوند. با وجود این، هنوز توضیحاتی در خصوص محدوده دمایی، تراکم جریانی الکترودها و موارد دیگر اعلام نشده است. 

آن‌طور که از شواهد امر پیداست این باتری‌ها برای استفاده در محصولاتی که در سال 2023 روانه بازار خواهند شد آماده بهره‌برداری خواهند بود. یکی از دلایلی که باعث خواهد شد فرایند تولید بیش از 5 سال به طول بینجامد نبود خط تولید و بخش آماده‌سازی مواد اولیه و همچنین در دسترس نبودن ابزارهای ویژه تولید عنوان شده است.

منبع: Interesting Engineering
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر