اوبر نیز به رقابت اتومبیل های خودران پیوست

اوبر نیز به رقابت اتومبیل های خودران پیوست
به نظر می‌رسد اوبر (Uber) نیز علاقه دارد تا به رقابت بسیار مهیج و البته چالش‌برانگیز اتومبیل‌های خودران وارد شود. اما تلاش آن‌ها در این زمینه، به ساخت چه فناوری منجر شده است؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
مدت زیادی می‌شود که در گزارش‌های مختلف، از ورود شرکت اوبر (Uber) به زمینه ساخت اتومبیل‌های خودران اشاره شده بود؛ اما این شرکت تا چندی پیش هیچ جزئیاتی را از چنین پروژه‌ای منتشر نکرد. اما درنهایت، انتظارها به پایان آمد و اوبر رسما اولین اتومبیل خودران را نمایش داد. البته این شرکت در ساخت خود اتومبیل نقشی نداشته و تنها فناوری آن را ساخته است. خودروی به‌کار رفته در این آزمایش، یک Ford Fusion هایبرید است که به گفته این شرکت «لوازم موردنیاز برای رانندگی خودکار را دارد.»اوبر در کنار انتشار اولین عکس‌های رسمی از این خودرو، اعلام کرد که آزمایش آن از همین لحظه آغاز شده است. این خودرو، در کنار جمع‌آوری اطلاعات نقشه‌برداری، قرار است فناوری ساخته‌شده به دست این شرکت را محک بزند. البته در طول انجام این آزمایش، یک راننده‌ی تعلیم‌دیده در خودرو حضور دارد تا بر روی عملیات کلی نظارت داشته باشد.

فناوری مورداستفاده در این خودرو از سوی Uber، شامل اسکنرهای لیزی، رادار و دوربین‌هایی با رزولوشن بالا می‌شود. البته نباید فراموش کرد که استفاده از این فناوری‌ها چندان جای تعجبی هم ندارد؛ چراکه نباید فراموش کرد که آزمایش این خودرو در شرایط واقعی، از حساسیت بالایی برای اوبر برخوردار است. اوبر می‌گوید تمرکز آن‌ها در این مرحله از کار، بر روی بهینه‌سازی این فناوری و استفاده درست از آن است تا این خودرو نه‌تنها برای سرنشینان خود، بلکه برای دوچرخه‌سواران اطراف و حتی عابرین پیاده نیز ایمن باشد.
منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر