اوراکل به گوگل: 9.3 میلیارد غرامت پرداخت کنید

اوراکل به گوگل: 9.3 میلیارد غرامت پرداخت کنید
احتمالا نام شرکت اوراکل را تا به حال شنیده‌اید، این شرکت بزرگ سازنده پلتفرم جاوا است و یکی از غول‌های صنعت کامپیوتر محسوب می‌شود. حالا اوراکل ادعا می‌کند که گوگل بدون پرداخت هزینه‌ای از API جاوا استفاده کرده است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
معمولا وقتی دو غول صنعت اینترنت و کامپیوتر به جان یکدیگر می‌افتند با پرداخت مبالغ هنگفت غرامت روبرو می‌شویم. این بار شرکت اوراکل به دنبال دریافت غرامت هنگفت 9.3 میلیارد دلاری از شرکت گوگل است. این شرکت ادعا می‌کند گوگل بدون پرداخت حق امتیاز به اوراکل، از API جاوا در سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کند.

به نظر می‌رسد گوگل در توسعه اندروید N، از نسخه کدباز کیت توسعه جاوا (Java Development Kit) اوراکل استفاده می‌کند تا از درگیری بیشتر با این شرکت جلوگیری کند. این درگیری برای حدود یک دهه ادامه داشته است و اوراکل همچنان گوگل را به استفاده غیرقانونی از API جاوا در سیستم‌عامل اندروید متهم می‌کند.

حدود چند سال پیش دادگاه آمریکا با اعلام رای خود، دفاعیه گوگل مبنی بر نبود دریافت حق امتیاز برای استفاده از API جاوا را پذیرفت و ادعای شرکت اوراکل را نیز رد کرد. حالا دادگاه عالی آمریکا این پرونده را به یک دادگاه رده-پایین ارسال کرده است، اما شرکت اوراکل قصد دارد غرامت 9.3 میلیاردی به دلیل صدمات ناشی استفاده گوگل از API جاوا دریافت کند.

هنوز گوگل پاسخی نسبت به این درخواست اوراکل نداده است و به نظر نمی‌رسد قصد پرداخت مبلغ درخواستی را داشته باشد. به نظر شما این دو غول بزرگ فناوری می‌توانند به درگیری طولانی خود پایان دهند یا شاهد درگیری بیشتر اوراکل و گوگل در دادگاه خواهیم بود؟
منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر