اولین قرص الکترونیکی جهان توسط FDA تایید شد

اولین قرص الکترونیکی جهان توسط FDA تایید شد
سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) با ارائه تاییدیه در خصوص امکان استفاده از اولین قرص الکترونیکی جهان، همه را شگفت‌زده کرده است.
  • جدیدترین بازی ها
اولین قرص الکترونیکی رسمی جهان موفق شده تاییدیه‌های FDA را دریافت کند. عملکرد این قرص نیز نکته‌ای قابل توجه است. این قرص قرار است رهگیری این امر را در دستورکار داشته باشد که آیا بیمار، داروی خود را به طور صحیح استفاده می‌کند یا نه؟! به این ترتیب، مصرف کننده این دارو می‌تواند امکان دسترسی به اطلاعات جمع آوری شده توسط این قرص را به پزشکان، اعضای خانواده و دیگر افراد مشخص بدهد. 

این قرص هوشمند الکترونیکی که Abilify MyCite نام دارد از سنسوری کوچک از جنس مس، منیزیوم وسیلیکون در ابعادی بسیار کوچک بهره می‌برد. این سنسور، از زمانی که قرص به شکم شخص وارد شده فعال می‌شود و در تماس با اسید معده قرار می‌گیرد. اطلاعات جمع آوری شده توسط این قرص توسط برچسبی که در قسمت سمت چپ، روی دنده‌های شخص نصب می‌شود گردآوری شده و استفاده می‌شود. این برچسب، امکان برقراری ارتباط با گوشی‌های هوشمند را از طریق قابلیت ارتباطی بلوتوثی خواهد داشت. به این ترتیب، پزشک یا اعضای خانواده می‌توانند اطلاعاتی نظیر زمان خوردن دارو، مقدار مصرف، سطح فعالیت، الگوی خواب و تعداد ضربان قلب را به طور لحظه‌ای روی صفحه‌نمایش گوشی خود مشاهده کنند. 

منبع: Proteus Digital Health
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر